V nouzi poznáš nejen přítele, ale i souseda

ZNOJMO  Strach, děs, ale i dojetí a vděčnost. Takové pocity v těchto dnech prožívají manželé Renata a Josef Morávkovi ze Střelic. V pondělí 17. února u nich v podvečer začalo hořet. Nebýt včasného a profesionálního zásahu hasičů, shořel by asi celý dům.


Ilustrační foto: -bur-

A nebýt pomoci sousedů a přátel, s celou událostí by se Morávkovi vypořádali daleko složitěji.

„Zasahovali jsme u požáru hospodářské budovy. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. K hašení jsme použili čtyři vodní proudy, požár zasáhl půlku střechy. Po odstranění ohořelého materiálu jsme provedli dohašovací práce,“ popisují událost jihomoravští hasiči.

Za stručným výčtem jsou však nepopsatelné chvíle hrůzy konkrétních lidí.

„Shořela nám kůlna, koupelna, komora a dílna, ale bydlet máme kde. V obýváku je jen voda,“ říká o tom Renata Morávková. „Co jsme prožívali a prožíváme, to se nedá popsat. Kdo něco takového nezažil, nemá ani tušení. Ale zároveň jsem si uvědomila, jak je důležité mít kolem sebe lidi, co vás podrží. Chtěla bych s manželem všem poděkovat. Hasičům, sousedům, známým,“ vyjadřuje vděčnost.

Jak málo stačí, a život se obrátí vzhůru nohama. Uvědomit si, že jsou kolem stále lidé ochotní druhým pomoci, je hrozně dobrý pocit.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *