Letošní rok spolku vinařů VOC láká moc

Rok 2020 bude pro dvacetilístek vinařů znojemského spolku vín originální certifikace (VOC) opět nabitý, ale hlavně přitažlivý. Přinese totiž navíc jednu velkou novinku: Festival vína v matičce stověžaté – v Praze.„Kromě tradičního květnového festivalu, který proběhne 8. května již podvanácté, se mohou všichni milovníci vína těšit poprvé na festival vína originální certifikace Znojmo v Praze. Ochutnávka nově certifikovaných vín se pak uskuteční ve čtvrtek 18. června v Grébovce v Havlíčkových sadech,“ prozrazuje předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Do Znojma se po dvou letech opět vrátí nominační výstava vín.

Ochutnávka vín ze Znojemské podoblasti s více než 250 víny proběhne v sobotu 5. září v klášteře Dominikánů na Dolní České.

„Vrcholem akcí bude tradičně ochutnávka našich vín na Znojemském historickém vinobraní. V pátek 10. září a v sobotu 11. září nás návštěvníci najdou na scéně u rotundy svaté Kateřiny a znojemského hradu,“ připomíná František Koudela.

Přes sezonu bude znovu jezdit Vinobus a otevřené bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži se speciálním vinným barem.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu.

Společnost vín VOC sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, která je způsobena střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka vín originální certifikace garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Do systému jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Do vinařského spolku patří v současné době dvacet vinařství.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *