Eva Šebestová znovu halovou mistryní České republiky

Lukostřelba  Zatímco v roce 2018 získala Eva Šebestová, členka Lukostřeleckého klubu Znojmo, mistrovský titul v kategorii kadetek, v roce 2020 se už národního halového šampionátu účastnila o kategorii výše, jako juniorka.Ale ani fakt, že v této kategorii v letošní sezoně nastupuje vůbec poprvé, jí nezabránil v získání dalšího titulu halové mistryně ČR. V silné konkurenci české reprezentační špičky nezaváhala ani v jednom ze soubojů, které jí přichystal náročný program dvoudenního lukostřeleckého mistrovství. To se konalo ve dnech 1. – 2. února v Kostelci na Hané u Prostějova, za účasti 115 lukostřelců z ČR.

Za znojemský lukostřelecký klub v závodě startovalo celkem pět lukostřelců v kategoriích kadetů/kadetek a juniorů/juniorek. I když nezískali mistrovské tituly jako Eva, i ostatním znojemským lukostřelcům se podařilo získat pódiová, či alespoň ceněná umístění v první desítce.

Juniorské družstvo LK Znojmo (Nikola Lettlová, Martin Pekárek, Eva Šebestová) si ze šampionátu odvezlo bronzové medaile. V soutěži jednotlivců obsadila v kategorii kadetek nepopulární bramborovou příčku Nikola Lettlová. Martin Pekárek (kadet) a Ivo Stibůrek (junior) byli ve svých kategoriích shodně devátí. Patrik Bilka (kadet) se v celkovém pořadí umístil sedmnáctý.

Za poslední dva roky konkurence v dorosteneckých kategoriích české lukostřelby výrazně narostla jak početně, tak i v kvalitě výkonů.

My jsme moc rádi, že i znojemská lukostřelba dokáže držet krok s narůstající kvalitou soupeřů. Děkujeme všem členům LK Znojmo za vzornou reprezentaci znojemského klubu i města Znojma a gratulujeme k dosaženým úspěchům.

-Z-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *