Cornštejn sjízdný koncem února, pokud silničáři dodrží slovo

Od ledna neplatí ani pro motorizované chataře výjimka v části silnice mezi mostem na Vysočany a křižovatkou k Cornštejnu. Neprojedou. Kvůli padajícímu kamení byl úsek už od podzimu uzavřen, nyní na drolící se skálu nastupují zaměstnanci vysoutěžené firmy. Silnice má řidičům plně sloužit už v březnu. Původní povolení uzavírky bylo však o čtyři měsíce delší a panovaly obavy, že by mohl být kvůli tomu negativně narušen start letošní turistické sezony.


foto: muzeumznojmo.cz

„Výjimku pro chataře v havarijní oblasti jsme domluvili se správou silnic, aby stihli své majetky zazimovat. Uzavření bylo tehdy náhlé. Správa a údržba silnic nás informovala poměrně nečekaně 2. října a už 7. října vešlo opatření v platnost. Pokud však silničáři splní, co slíbili, a práce budou hotové do konce února, budeme spokojeni,“ vysvětluje bítovský starosta Vladimír Kundrát.

Zkrácení uzavírky potěšilo také Romana Tesaře, zdejšího podnikatele a zastupitele. „Trápilo mě to kvůli našim zákazníkům, ale i zaměstnancům, kteří dojíždějí. Konec února, pokud se tak stane, je pro nás přijatelný. Hodně mě však rozladilo, že jsme o celé situaci byli informováni na poslední chvíli. Nás, místní podnikatele i samosprávu, páni úředníci jaksi obešli. Nevěřím, že byla situace tak akutní,“ řekl Roman Tesař.

Ze skály pod Cornštejnem se tehdy zřítilo asi šest metrů krychlových kamení. Podle něj šlo o dlouhodobou záležitost a mělo se proto počkat na výsledky výběrového řízení na dodavatele.

Jaroslav Kosík ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje ale tvrdí, že dle vyjádření geotechnika šlo o havarijní stav. „Menší kameny tam skutečně padaly už dlouho, nicméně pak došlo ke dvěma větším skalním zřícením,“ informoval už před časem Kosík. Připomíná také, že zodpovědnost za bezpečí projíždějících řidičů je na jejich bedrech.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *