Jiří Tunka: Pan starosta je na mě nějak alergický

ZNOJMO  Fotbal se musí stejně jako loni obejit minimálně nějaký čas bez městských dotací.  Jde o několik milionů.


Jiří Tunka; foto: -bur-

Rada peníze zastupitelstvu schválit nedoporučila. Situace se tak znovu opakuje, jen důvody jsou jiné.

Před rokem 1. SC Znojmo fotbalový klub a 1. SC Znojmo mládež nedostaly od Znojma peníze pro podezření z manipulace se sázkami.

Klub ale vše vyvrátil, a dotaci nakonec dostal. Nyní Znojmo její proplacení odložilo kvůli chybnému údaji v žádosti.

„Vedení uvedlo nepravdivé informace. Lhalo v čestném prohlášení o bezdlužnosti. V době podpisu jsme evidovali z jejich strany dluh něco málo přes 70 000. Z podmínek pravidel pro udělení dotace v programu podpory sportu ale jednoznačně vyplývá, že žadatel Městu nedluží nic,“ uvedl starosta Jan Grois s tím, že dluh byl uhrazen později.

Majitel klubu Jiří Tunka chybu přiznává. Na druhou stranu je přesvědčen, že opatření jsou tvrdá.

„Pan starosta je na mě nějak alergický. Tvrdit, že jsem lhal, je dost přehnané. Žádost jsem podepsal, aniž jsem si uvědomil, že jsme Znojmu po splatnosti neuhradili ještě nějakou částku. Učinili jsme tak se šestnáctidenním zpožděním. To se může stát každému. Navíc se jednalo o splacení dluhu z minulých období, kdy jsem nebyl ve vedení a vytvořil ho někdo jiný. Mohu se prokázat splátkovým kalendářem. Mám ovšem dojem, že se po nás někdo vozí. Město Znojmo přece reprezentujeme dobře.

Jen nejsme neomylní,“ ohradil se Tunka.

Stanovisko znojemských radních je ale nekompromisní. „Dlužili, kdy dlužit neměli, což je v rozporu s podmínkami. Je potřeba dodržovat pravidla, která devadesát devět procent žadatelů dodržuje, a být disciplinovaný,“ doplňuje mluvčí Města Zuzana Pastrňáková.

Podle dotačních pravidel lze v odůvodněných případech sice udělit výjimku a dotace přes uvedené pochybení schválit, dotyčné kluby podle ní ale zatím žádné kroky k něčemu takovému nepodnikly.

Celkově má letos Znojmo v rozpočtu vyčleněno pro sport čtyřiadvacet milionů. Největší část, tedy třináct milionů, míří na podporu hokeje, k dalším příjemcům patří i TJ Znojmo. Zda z celého koláče ukousnou nakonec dotaci i fotbalisté, je zatím stále rozehráno.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *