O pozemek s prádelnou, která nepere, se zájemci perou

ZNOJMO  V minulých dnech představilo Město Znojmo studii na revitalizaci parku Kolonka. Omšelá Masarykova kolonie by měla projít úpravou zelených ploch a opravou povrchů. Přibýt by měl také nový mobiliář, stromy či odpočinkové plochy včetně pergoly s vodní mlhou. Ale jak místostarosta Jakub Malačka potvrdil, je to hudba příštích let, neboť první na seznamu zůstává revitalizace Horního parku.


foto: FB

Jedna záležitost týkající se Kolonky se však odehraje už v blízké době, a to 24. února, kdy je na programu první zasedání zastupitelstva v tomto roce.

Na pořadu jednání je i prodej pozemku s parcelním číslem 2859. Pod touto cifrou najdeme ve znojemském katastrálním území zastavěnou plochu a nádvoří se stavbou občanské vybavenosti, neboli v překladu z úředničtiny – bývalou prádelnu.

Může se zdát, že jde o bezvýznamný objekt, avšak opak je pravdou. Lukrativní prostor o výměře 714 metrů čtverečních se pravděpodobně stane místem nové bytové výstavby, jak ostatně zmínil sám místostarosta Jakub Malačka.

Podle našich informací se o bývalou prádelnu ucházejí tři zájemci. Nejvyšší nabídku na koupi podal advokát s iniciálami O. R. z Prahy, jenž nabízí 3 396 000 korun. Druhá nejvyšší nabízená částka se vyšplhala na 2 990 000 korun a podala ji jedna ze znojemských realitních společností. Třetí nabídku ve výši 2 650 000 korun podala firma se sídlem v Brně zabývající se mimo jiné projektovou činností.

Jestli znojemští zastupitelé dají na městskou radu a schválí prodej bývalé prádelny, bude jasné za několik dnů – tedy 24. února.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *