Vzpomínka na Sašu

Dávejte pozor, co vám teďka řeknu. Následující článek není pouhou pozvánkou do hudebního světa, nýbrž i vzpomínkou na někoho, kdo na onom hudebním světě udělal svou práci.Známá znojemská folkrocková skupina Lucrezia Borgia připravila svým fanouškům hudební klip Dva úsměvy do nebe, jejž umístila na největší internetový portál pro sdílení videosouborů, na YouTube. Tentokrát však nejde o pouhý zdařilý muzikantský počin, nýbrž o láskyplnou vzpomínku na nedávno tragicky zesnulou Alexandru Hlávkovou, kterou na její poslední cestě doprovodila právě hudba Lucrezie Borgia.

„Dva úsměvy do nebe si s námi jako host zazpíval Jirka Hlávka, můj dlouholetý kamarád, který se v řadách znojemských Přemyslovců znenadání objevil už v devadesátých letech. Byl tenkrát samozřejmým objevem sezony, ostatně jako kdykoliv a kdekoliv, kam vkročil. Jirka potom nenásilně splynul s Lucrezií. Ostatně svatební Ano si se svou nastávající Alexandrou řekli právě v přítomnosti našeho souboru na Vinobraní. Křest jejich jediného syna měl rovněž proběhnout za asistence Lucrezie Borgie. Tentokrát osud zvolil tradičnější cestu, které se ve finále Lucrezia Borgia neúčastnila. Nicméně společně s Jiřím a Lucrezií si Alexandra zahrála v pirátském klipu Queen Mary. Ztvárnila i hlavní ženskou roli v našem posledním výpravném klipu Husité. Premiéry se však už nedočkala… Naše Dva úsměvy do nebe proto zůstávají pozdravem Saši tam, odkud se na nás sice už jen dívá, ale zcela určitě nám drží palce,“ uvedl pro náš týdeník frontman kapely Antonín Maceček.

Dva úsměvy do nebe se natáčely na Havlišově mlýně u Želetavy. Vedle sněhové nadílky scénář předepisoval i masopustní rej. I v tomto ohledu Lucrezii vše klaplo dle vysněných představ. Obrovské poděkování proto patři Městu Znojmu a Znojemské Besedě, které vypomohly s kostýmy, a Muzeu motorismu, které se postaralo o dobové doplňky.

„Dík také patří všem účinkujícím v této masopustní bizarní taškařici, jíž spolehlivě kralovala Alice Grossová coby Smrtka. Kejklíř Vlasta Dobiáš pobíhal po sněhu na chůdách, jako by se nechumelilo. Tonda Míček, náš dokonalý král Václav z předchozího klipu Husité, skončil degradován na Slamáka. Skvělá Jana Lobpreisová, Standa Svoboda, Anička Drozdová, Miloš Smutný, který objevil své skryté muzikální vlohy ve hře na činely, Mirek a Honza Kratochvílovi s trubkou a heligónem, Jiří Hlávka, Lenka Masárová, Jan Polovčík a Lucie Kucharičová… Za kamerou stál náš nejdokonalejší Milan Bouška s Michalem Remešem. Vše pochopitelně spolehlivě zachytila obětavá Monika Baštová. Nezištně nás pak nakrmil Jiří Hlávka z Havlišova mlýna, čímž si vysloužil minimálně jednu mišelinskou,“ řekl Antonín Maceček.

Lucrezia Borgia tak spolu se všemi účinkujícími odvedla výkony, jimž Saša kdesi nahoře na nebesích zcela určitě tleská rovněž…

Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *