Vyhlášení florbalistů TJ ZNOJMO LAUFEN CZ za rok 2019

Florbal  V pátek 31. 1. 2020 proběhl v sále Modrých sklepů v Novém Šaldorfě již 9. Florbalový večírek, jehož součástí bylo, kromě tance a zábavy, Vyhlášení ankety Florbalista roku 2019 a představení nejlepších florbalistů v deseti kategoriích.Na úvod předseda oddílu florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ Bedřich Daberger přivítal zástupce Města Znojma, města, které podporuje sport a tím i florbal a velkou měrou se tak podílí na sportování mládeže a na výsledcích, které znojemští sportovci dosahují! Vyhlášení se zúčastnili a ceny florbalistům postupně předali místostarostové Jakub Malačka, Jan Blaha a Karel Podzimek, který má na starosti právě znojemský sport.

Před samotným vyhlášením předseda oddílu B. Daberger zhodnotil rok 2019. Konstatoval, že rok 2019, až na sestup A týmu ze Superligy, byl opět vydařený. A tým bojoval druhým rokem v Superlize, ale bohužel nedokázal čelit silným týmům z krajských měst, kde je podstatně lepší zázemí jednak pro studium (a florbal je převážně studentským sportem), jednak pro hledání pracovních příležitostí a i lepší možnost pro působení hráčů, případně trenérů z okolních měst atd. Nakonec Áčko sestoupilo i s dalším rivalem z kraje s brněnskými Bulldoky do druhé nejvyšší florbalové republikové soutěže – 1. ligy. V této soutěži, po odlivu žádaných hráčů do Superligy a ukončení některých dalších hráčů z různých důvodů, zatím tým bojuje kolem středu tabulky, když dostávají příležitost ke hře vedle zkušených bývalých superligových hráčů i mladí florbalisté, kteří získávají zkušenosti v této soutěži.

Úspěšně si členové oddílu vedli v anketě Sportovec Znojemska za rok 2018, vyhlášené na jaře roku 2019, kdy v kolektivech zvítězil A tým florbalu za udržení Superligy, 9. místo obsadil Martin Pánek a 5. místo Martin Šindelář, oba za výkony v Superlize a za zlaté medaile na Akademickém MS.

Velkým úspěchem oddílu bylo bezesporu vítězství chlapců U15 na největším světovém mládežnickém turnaji Gothia  Innebandy Cupu ve Švédském Goteborgu. Znojemský brankář Jakub Pechura byl vyhlášen do ALL-STARS týmu celého turnaje. Dalším úspěšným počinem bylo zařazení znojemských florbalových mládežníků do krajských týmů na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci, kde dívky Ema Němcová, Terka Tkadlecová, Lucie Baldreichová a Míša Galušková obsadily se svým týmem 4. místo a hoši Jakub Pechura, Václav Bajko, Martin Král, Jakub Čech, František Blažek a Tadeáš Hoch vybojovali 7. místo.

Do reprezentace ČR byli zařazeni v kategorii U17 Lukáš Matoušek a Jan Benko, v kategorii U15 Vilém Bednařík, Jakub Čech a Tadeáš Hoch, což je vynikající odraz dobré práce s mládeží. Do regionálních výběrů byli zařazeni starší žáci Jakub Čech, Vilém Bednařík, Tadeáš Hoch a František Blažek, v dorostu Štěpán Blažek a Milan Palášek, v žákyních Tereza Tkadlecová, Lucie Baldreichová a Ema Němcová.  Starší žákyně skončily na 1. místě v jihomoravské lize. Na výběrových turnajích byly dorostenky na Prague floorball cupu třetí a na letním turnaji 3+1 v Českých Budějovicích elévové zvítězili a přípravka získala 2. místo.

Velké jméno z hlediska organizačního získal oddíl florbalu za uspořádání Mistrovství ČR starších žáků, které proběhlo ve znojemské sportovní hale, kde se ho zúčastnilo 12 nejlepších oddílů a přes 240 florbalistů z celé České republiky. Uspořádání tohoto turnaje bylo hodnoceno trenéry, rodiči a florbalovou Unií jako jedno z vůbec nejlepších v historii.

Velice kladně lze hodnotit výbornou úroveň trenérů a činnost všech družstev, ve kterých je zapojeno více než 420 dětí, členů oddílu, pro které v roce 2019 bylo připraveno mnoho zajímavých akcí, kromě jejich základních florbalových činností. Ať už to byly florbalové kempy, pobyt u moře v Itálii, turnaje mimo jejich dané soutěže a další.

I nadále funguje florbalová akademie pro talentované florbalisty, kteří trénují v ranních hodinách a kromě florbalu se zabývají i jinými sporty a sportovními činnostmi.  Oddíl spolupracuje se ZŠ ul. Mládeže a i díky této spolupráci v loňském roce žáci 6. – 7. třídy patřili mezi nejlepší florbalové školy z celé ČR, kdy skončili na celorepublikovém finále v Mladé Boleslavi na třetím místě a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Tadeáš Hoch a nejlepším střelcem Jakub Čech.

Letos 6. – 7. a 8. – 9. třídy opět postoupily do Litomyšle do kvalifikace o postup na republikové finále.                      Velkým počinem oddílu z hlediska co největšího rozšíření povědomí o florbalu u dětí a jejich co největšího zapojení do herního procesu bylo vytvoření kroužků florbalu u dalších základních škol Znojma. Vynikající spolupráci oddíl navázal se ZŠ JUDr. Mareše, kde do florbalových kroužků letos od září nastoupilo přes 60 dětí, dalších 30 na ZŠ Pražská a v jednání na další rok je i ZŠ nám. Republiky a další školy v rámci velkého Znojma, což je dobré pro základnu oddílu.

Dále B. Daberger poděkoval podporovatelům oddílu, zmínil obrovsky důležitou podporu Města Znojma, bez které by oddíl nebyl na takové výši ani kvalitou ani kvantitou. Dále poděkoval podporovatelům z regionálního podnikatelského prostředí. Největším je firma LAUFEN CZ, kterou má oddíl i ve svém názvu, dále Agrospol Hrádek, Wienerberger, Fachkas, Solar energy, výrobci vinných pochutin Lahofer, Ampelos, Profigips, Perito, FCC, Stabo MB, Atlanta, DEK stavebniny, FK Dřevěné lišty Bojanovice, Mastra Šimoník a poskytovatelé florbalového vybavení FAT PIPE a JERSEY 53.

Na závěr B. Daberger poděkoval rodičům, kteří vedou svoje děti ke sportu a to kolikrát i za cenu svých osobních ústupků a podporují je v akcích, které pro ně oddíl připravuje.

Na úvod samotného vyhlášení B. Daberger poděkoval trenérům oddílu, kterými jsou: Hanka Kovářová, Pavlína Nováková a Marie Pelánová, Eliška Willmannová, Daniela Cihlářová, Jan Vyskot, Jan Faltus, Daniel Dvořák, Martin Polák, Tomáš Bajko, Petr Štraus, Marek Krpoun, Karel Virgl, David Kučera, Jakub Martínek, Libor Šťasta a Jan Šťastník.

 

Představení nejlepších florbalistů po ročnících (bez pořadí)

Ročník 2010

Medek David, žák ZŠ Pražská

Pokorný Matěj, žák ZŠ Přímětice.

Čapoun Stanislav, žák ZŠ Mládeže

Ročník 2009

Wald Dominik, žák ZŠ Mládeže

Žižka Jakub, žák ZŠ Přímětice

Endlová Ella žákyně ZŠ Dobšice

Ročník 2008

David Veselý žák ZŠ Přímětice

Jiří Jedlička žák ZŠ Mládeže

Přibil Matyáš ZŠ Pražská

Ročník 2007

Janíček Jan žák gymnázia Dr. Polesného, Kylián Adam žák ZŠ Nám. Republiky, Jelínková Eliška žákyně ZŠ JUDr. Mareše

Ročník 2006

Málek Ondřej ZŠ Pražská, Vavřina Martin žák ZŠ Mládeže, Baldreichová Lucie žákyně ZŠ Mládeže, probojovala se do týmu jihomoravského kraje pro Olympiádu talentované mládeže v roce 2019.

Ročník 2005

Hoch Tadeáš žák ZŠ Mládeže, svými výkony si řekl rovněž o nominaci na Olympiádu talentované mládeže v roce 2019, je to elitní střelec znojemského florbalu, je schopen dát branku z téměř z každé pozice i ve chvílích, kdy se týmu nedaří.  Čech Jakub žák ZŠ Mládeže, dravý útočník, který je silný v osobních soubojích a ve své kategorií má rozhodně nejtvrdší střelu. V roce 2019 získal dvě prestižní ocenění, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem na švédském Gothia Innebandy Cupu a dostal se do All Stars týmu krajských regionálních výběrů. Tereza Tkadlecová žákyně ZŠ Republiky. V uplynulém roce nastřílela spousty gólů a byla nominována na olympiádu talentované mládeže. Na hřišti nejde přehlédnout svojí rychlostí a tvrdou střelou.

Ročník 2004 dorostenci

Bajko Václav student GPOA, velmi rychlý a hbitý florbalista, který se prosazuje jak v nejvyšší dorostenecké soutěži, tak i za juniorský celek. Pechura Jakub žák ZŠ Mládeže, v roce 2019 vyhlášen nejlepším brankářem největšího mládežnického turnaje Gothia v Göteborgu. V bráně působí velmi klidným dojmem a je v týmu dorostenců opravdovou oporou.  Eliška Nesnídalová žákyně ZŠ Přímětice, prvním rokem hraje za tým dorostenek, se kterým se aktuálně nachází na 1. místě tabulky. Je rodilým obráncem, kdy nevypustí jediný souboj a vyniká dobrou technikou a nevyčerpatelným fyzickým fondem.

Ročník 2003 dorostenci

Gerža Jan student gymnázia Dr. Polesného, zařadil se mezi lídry týmu dorostenců, vyniká kvalitním zakončením, ale stejně tak umí nachystat chytrou přihrávku pro své spoluhráče. Černý Lukáš student gymnázia Dr. Polesného, komplexní florbalista, nastupující jak v obraně, tak v útoku. Patří k dalším talentům znojemského florbalu, kteří se budou v příští sezóně rvát o místo v A-týmu. Makovičková Samantha studentka gymnázia a SOŠ v Moravských Budějovicích, jejím postem je levé křídlo, je nejlepším střelcem svého týmu. Poctivě chodí na tréninky a v zápase kromě střely vyniká při napadání soupeře.

Junioři – vyhlášeno i pořadí – 3. místo David Dvořák student GPOA, zařazen do kádru A-týmu, kde stihl za první půlku sezony 4 branky a 5 asistencí, 2. místo Martin Polehňa student gymnázia Dr. Polesného patří také k těm juniorům, kteří si za své výkony vysloužili místo  v  A-týmu, kde nastupuje na křídle, z kterého se v dosavadní sezoně dokázal už 8x prosadit, 1. místo Lukáš Matoušek student GPOA, dokázal se napevno usadit v A-týmu a je jeho nedílnou součástí. Lukášovým postem je obránce s velkým přehledem na hřišti, kde dokáže rozdat chytré přihrávky, ke kterým přidal na obránce velmi slušných 10 branek a čtyři asistence!

Nejlepší senioři – A tým – 3. místo – Kucharič Tomáš. Útočník, který je Znojmu věrný již 10 let, vyniká v každé sezóně svou produktivitou. Má fantastický přehled na hřišti a s velkým klidem je schopný vyřešit jakoukoliv situaci. V letošní prvoligové soutěži je s 36 body  na čele tabulky střelců a druhý v kanadském bodování s 53 body,  2. místo – Šindelář Martin, v nové sezoně hráč Tatranu Střešovice, kde trénuje pod vedením znojemského rodáka Milana Fridricha. V loňské sezoně se zařadil po boku největších hvězd Tipsport Superligy v tabulce produktivity. V poslední superligové sezoně nastřílel 32 branek a na 37 jich přihrál. Je to mistr kliček a neuvěřitelný při hře s míčkem. Pro spoluhráče si dokáže připravit vždy originální řešení situace, 1. místo – Martin Pánek i on v nové sezoně hráč Tatranu Střešovice, bývalý pracovník a trenér oddílu. Ve druhé polovině loňské sezony táhl mužstvo v záchranářských bojích a byl jeho elitním obráncem, který dokázal podpořit útok. Jeho výkony ho posunuli až do národního týmu. V den vyhlášení sehrál utkání za národní tým proti Nizozemsku a nahrával na jednu z branek týmu! V loňské superligové sezoně nasbíral na obránce slušných 19 branek a k tomu přidal 26 asistencí!

TJ ZNOJMO LAUFEN CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *