Podvodník nabízel práci ve Vídni, ze zájemců vymámil přes 30 000 korun

Čtyři lidé ze znojemského regionu naletěli zatím neznámému podvodníkovi, který na slovenských internetových stránkách nabízel zprostředkování práce v továrně na čokoládu.


Ilustrační foto

„Dva muže a dvě ženy zaujala nabídka výdělku v továrně na čokoládu ve Vídni. Jednalo se prý o třísměnný provoz s platem téměř tři tisíce euro za měsíc a nástup byl možný do dvou týdnů po splnění všech podmínek. Zatelefonovali na uvedený mobil a začali vše podle sdělených instrukcí vyřizovat. Poslali na kontaktní e-mailovou adresu kopie osobních dokladů a obratem obdrželi formuláře smluv o zprostředkování práce a personální služby,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Podvodník si za zprostředkování práce účtoval na osobu 6 700 korun a dalších 50 euro za to, že práci nedostane nikdo jiný.

„Zprostředkovatel s nimi komunikoval vždy telefonem nebo prostřednictvím elektronické pošty. Vážní zájemci se těšili na skvělý výdělek, proto velmi rychle odeslali vyplněné smlouvy i požadované peníze. Jakmile však virtuální inzerent hotovost obdržel, přestal komunikovat. Telefon má nedostupný a internetové stránky již neexistují. Nyní se obrátili na policii, protože mají podezření, že naletěli podvodníkovi. Zcela neznámé osobě poslali více než 30 000 tisíc korun,“ dodala Drahokoupilová, a dodala „varujeme občany a nabádáme k větší obezřetnosti. Nekopírujte svoje doklady, nedávejte je ani k nahlédnutí zcela neznámým osobám a už vůbec je nikam neodesílejte. Nedávejte šanci podvodníkům a zlodějům, aby se snadno zmocnili vašich peněz. Buďte opatrní!“

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *