Starší chrání mladší i na přechodech

Každý všední den ráno zamyká bývalá účetní Anna Krnáčová svůj byt v neobvyklém úboru. Ve svítivě žluté vestě a s čepicí stejné barvy. Odchází hlídat bezpečnost dětí na přechodech blízko znojemských škol. Jejím rajónem je Smetanova ulice. Na místě stojí stejně jako ostatní její kolegové už ve čtvrt na osm, mráz-nemráz, déšť-nedéšť.Vybraný tým sedmi důchodců, který posiluje hlídky Městské policie, musí být spolehlivý.

Teprve se rozednívá, ale do prstů už po pár minutách zalézá zima. „Musím se pokaždé dobře obléct, hlavní jsou boty, teplá záda a hlava. Když jsme v pondělí 13. ledna začínali, dali nám kšiltovky. Včera jsme naštěstí vyfasovali vlněné čepice s nápisem škola, kšiltovky si nasadíme, až se oteplí,“ směje se paní Anna.

Krátce před půl osmou přijíždí hlídka Městské policie. Kontrola? Ne. Jsou tu kvůli autu stojícímu navzdory zákazu těsně před přechodem. Brání výhledu ostatním řidičům, kteří neuvidí, jestliže někdo vstoupí do vozovky.

„Děti jsou často ukázněnější než někteří řidiči, ti nerespektují předpisy podle mého pozorování častěji. Auta tudy někdy nebezpečně…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *