Zdeněk Izer: Holohlavý komik se štětinatým humorem

Salvy smíchu v zaplněném hledišti dlouho dopředu vyprodaných představení. Pověst známého českého baviče Zdeňka Izera, která jej předchází, se potvrdila i při jeho návštěvě ve znojemském divadle. Holohlavý komik, jak občas sám sebe bez sebemenšího uzardění charakterizuje, přijel znojemské diváky pobavit 21. ledna pořadem, který nese název Na plný coole. Během hodiny a půl parodoval zpěváky, politiky i slovenské bače, povídal si se svým imaginárním dědou, kterého také hrál, a chrlil ze sebe vtipy jako uragán. Někdy hodně peprné. Jaký je Zdeněk Izer ale ve skutečnosti? Zašla jsem za ním po představení. Působil velmi vstřícně, bezprostředně a zábava s ním byla pořád.Pane Izere, nespílá vám občas někdo, že při svých pořadech používáte až moc černý humor? Navíc někdy mluvíte dost sprostě!

Jsem takový, jaký je život. Proč si něco nalhávat. Mluvím, jak i lidi mluví kolem mne a jak se baví. Copak vy jste nikdy žádné sprosté slovo neřekla?

Řekla, ale na veřejnosti se tomu vyhýbám. O komicích se zase traduje, že jsou v soukromí smutní.

Komici přece smutní nejsou. To by přece nebyli komiky. Myslím, že tenhle opačný mýtus vzniká ve chvíli, kdy někdo potká kašpárka, jak jde k zubaři nebo platit daně, a netváří se zrovna vesele. Lidé, co se živí srandou, jsou ale jinak většinou srandovní pořád.

Jak jste srandovní, když přijdete domů unavený z práce? Děláte už mezi dveřmi nějaké fórky?

Dělat fórky není komu. Momentálně žiju sám, rozvedl jsem se loni po patnácti letech manželství.

Prozradíte mi, jak to tedy bylo tenkrát, když jste ještě sám nežil?

Spíš bych řekl, že jsem blbosti dělal a ještě pořád dělám s dcerou Larou. Teďka je šestnáctiletý pubescent, a jestli půjde v mých šlépějích jako komička, to namouduši nevím. Studuje totiž grafický design a náramně moc ji to baví.

Vy jste se původně také hlásil na střední grafickou. Tam vás nevzali, a nakonec jste se vyučil automechanikem. Jak jste na tom v tomto směru?

V současné době nevyměním v automobilu…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *