Podzemí na seznam UNESCO

ZNOJMO   Přes tisíc sto položek má na svém prestižním seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jde o nejrůznější kulturní a přírodní památky po celém světě. Z Česka jich je zatím čtrnáct. Přibude k nim i znojemské podzemí? Usilovat o to chce zdejší radnice. Starosta Jan Grois na sociálních sítích vyzval obyvatele k diskuzi. Lidem se myšlenka líbí.


Ilustrační foto: -jan-

„Naše podzemí je unikát nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Proto si zápis na seznam UNESCO zaslouží – a o Znojmě by bylo zas víc slyšet. Výsledek není jistý, ale občas je potřeba dát si do nového roku pořádnou výzvu. Co si o tom myslíte vy? Jdeme do toho? Napište mi komentáře,“ zveřejnil na svém facebooku starosta.

Většina příspěvků mu dává palec nahoru. „UNESCO ve Znojmě by byla úžasná záležitost. Jen si říkám, jestli si ho nezasluhuje vůbec celý historický komplex od rotundy svaté Kateřiny přes podzemí až k unikátu Národního parku Podyjí,“ myslí si Robert Knebl.

„Krásné královské Znojmo a jeho těsné spojení s národním parkem si zasloužilo být v UNESCO už dávno a znojemské podzemí je bonus navíc,“ myslí si Luba Peterková, bývalá redaktorka Znojemska.

„Mnoho mých přátel, kteří sem přijedou, se rádo a často vrací. Jsou Znojmem i jeho okolím nadšeni, často mnohem více než místní,“ dodává Peterková.

Naproti tomu někteří jiní mají třeba strach, že znojemské podzemí bude přelidněno.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *