Žák čtvrté třídy fyzicky napadl učitelku

Závidíte učitelům, že zase dostali přidáno? Jenomže závidět jim není co, poněvadž učitelský chlebíček se stává čím dál tvrdším.

Dokazují to například incidenty na Základní škole JUDr. Mareše ve Znojmě, kde došlo ke dvěma hrubým útokům na pedagogy. K něčemu takovému došlo v historii školy poprvé. Postavili se zde k tomu ale čelem. Nepříjemné události komentuje ředitelka Eva Hubatková zcela nezakrytě.


Ilustrační foto

„Od září evidujeme dvě velmi hrubá slovní napadení učitele žákem, bohužel spojené také s fyzickým útokem. Nějaké sprosté slovo samozřejmě občas padne, ale tohle bylo zcela za hranou. Ještě jsem během své dlouholeté praxe něco takového neřešila. Jak je vidět, škola musí být na podobné excesy připravena. Proto jsme přijali opatření, jak se proti tomu v budoucnu ještě lépe bránit,“ přiznává a dodává, že jde o citlivé věci, proto nemůže o průběhu událostí podrobněji hovořit. Její stanovisko je ale rezolutní. „V obou případech mohlo jít sice o zkratkovitá jednání, nicméně neakceptovatelná. Nelze je tolerovat, a žáci musejí nést následky. Už kvůli nim samotným.“

Ředitelka Hubatková navíc připomíná, že Marešova škola je největší v regionu vzdělávající více jak osm set padesát dětí a agresivní jedinci se v tak velkém kolektivu zákonitě objeví.

Dobrou zprávou je, že škola nezametá případ pod koberec a snaží se události řešit i ve spolupráci s rodiči. Je to bolestivé a nepříjemné, ovšem nejhorší by bylo vše tutlat a doufat, že přetlak někde samovolně nevybouchne.

Znojemsko zjistilo, že v jednom případě šlo o napadení učitelky během…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

1 komentář: „Žák čtvrté třídy fyzicky napadl učitelku

  • 29.1.2020 (9:44)
    Permalink

    Co to je v průměru na učitele ??? 0, 00000000000 nic…. Riziko je všude a za třetinové mzdy !!!!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *