Přihraniční region se jako obvykle zviditelnil

Veletrhy cestovního ruchu v Brně změnily svoji tvář a získaly výraznější rozměr. Uskutečnily se od 16. do 19. ledna. Letošní partnerskou zemí veletrhů bylo Thajsko.


Zleva: starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, bývalý starosta Miroslavi Augustin Forman, starosta Jevišovic Pavel Málek a starosta Miroslavi Martin Plechatý; foto: Stanislav Nováček

Po Česku vzal na výlet všechny zájemce veletrh Regiontour. Veletrhy GO a Regiontour nabízely informace o akcích, které připravují v obcích a městech našeho regionu. Ve výstavním pavilonu P na brněnském výstavišti byl i stánek znojemského regionu.

„I letos jsme se snažili představit obce, městyse a města Znojemska tak, aby to bylo lákavé pro turisty pěší, na kolech nebo hledající třeba adrenalinové zážitky. Představili jsme i několik novinek,“ uvedl při otevření znojemské expozice starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina a dodal: „Slovanská epopej se vrací do Moravského Krumlova. Bude pro návštěvníky otevřená ve zrekonstruovaných prostorách zámku.“

Více než padesátku obcí, městysů, měst, podnikatelských subjektů i neziskových organizací ze Znojemska na veletrhu zastupoval a garantem byl Znojemský regionální rozvoj ve spolupráci s městy, městysi a obcemi okresu Znojmo.

„Naše expozice byla samostatná s atypickým provedením. Vystavovatelé nabízeli region s bohatými přírodními a historicko-kulturními atraktivitami včetně široké turistické a cykloturistické sítě i jako oblast kvalitních vín a dobrých jídel s možností ubytování, rekreace u vody, pěší i vodní turistiky anebo jízdy na koni,“ řekl Samir Maloula, statutární zástupce Znojemského regionálního rozvoje.

Stanislav Nováček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *