Kde jinde? No přece na Uhlárce!

Když se stal Jiří Vojtěch novým ředitelem Střední školy technické Znojmo v Uhelné ulici, tak sliboval změny a nové možnosti pro žáky školy. Během podzimu spustila Uhlárka, jak je škola nyní nazývána, novou koncepci, díky které se postupně stává lídrem v technickém vzdělávání na Znojemsku. To potvrzuje i ředitel Jiří Vojtěch v krátkém rozhovoru.


ředitel Střední školy technické Znojmo Jiří Vojtěch

Pane řediteli, v čem se Uhlárka změnila?

Snažíme se žákům a rodičům nabízet perspektivní obory, které jsou v současnosti dosti žádané a dobře placené. Spousta lidí ani netuší, co vlastně naše škola nabízí, a žije v minulosti, kdy Uhelná měla špatnou pověst. Ale časy se naštěstí mění.

Jak konkrétně se mění?

Tak například spousta lidí vůbec neví, že Uhlárka má maturitní obor Elektrotechnika. Tu nabízíme vlastně jako jediní na okrese Znojmo. Programování, robotika, 3D tisk, weby atd. jsou běžnou součástí studia a přesně tím, co firmy potřebují a chtějí. Konečně i náš stát, resp. kraj, začíná elektrotechniku a obecně technické obory finančně podporovat. A když na Uhlárce elektrotechniku doplní i dalších 9 učňovských oborů, tak mají naši studenti budoucnost zajištěnou. Navíc se nám podařilo přilákat i několik externích učitelů, kteří přicházejí přímo z byznysu a velmi nám pomáhají propojit teorii s praxí.

Lidé možná zaznamenali, že škola získala prestižní partnery.

To je fakt. Jsme rádi, že jsme se stali partnerskou školou firmy ČEZ, která patří mezi nejžádanější zaměstnavatele v Česku. Samozřejmě máme partnerství i s místními firmami, jako jsou Znojemské strojírny, Elektrokov, Heluz, Egston a další. A máme i partnery v Rakousku, např. firmu Trummer. Doufám, že když nám věří tito významní partneři, tak by mohli i rodiče a jejich děti.

Přejeme hodně štěstí a ať se daří.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *