Mladý módní tvůrce ocenil kosmetičku z Přímky stříbrem

„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme naším líčením zaujaly velvyslankyni z Mexika. Neustále se s námi chtěla fotit,“ svěřila se bezprostředně po soutěžní disciplíně Mladého módního tvůrce v Jihlavě Lenka Vu, která stála modelem Kateřině Hrbáčkové, žákyni třetího ročníku oboru Kosmetička SOU a SOŠ SČMSD.Do soutěže se zapojili žáci z celé České republiky. „Kateřina Hrbáčková soutěžila v kategorii facepainting, což je malování na obličej. Téma letošního ročníku bylo jednoslovné: Mexiko. Katka se inspirovala oslavou Svátku mrtvých, který je pro tuto zemi významný. Vzácným hostem této soutěže byla mexická velvyslankyně Leonora Rueda Gutierez. Ještě bych chtěla zdůraznit, že tato soutěž je v České republice jedinečná tím, že v ní hodnotí plně profesionální porota. Konkurence v této soutěži byla veliká, a proto mám velikou radost, že právě naše žákyně získala nádherné druhé místo. Pro naši školu, ale i pro město, protože kosmetický obor se ve Znojmě dá studovat jen u nás, je to velký úspěch,“ doplnila vedoucí oboru Veronika Mahr.

A s jakými pocity se model, Lenka Vu, vrátila? „Jsem ráda, že to máme za sebou. Bylo to hektické období. Když jsme zjistily, že tématem je Mexiko, shodly jsme se s Katkou okamžitě, že se budeme inspirovat Svátkem zesnulých (Dia de Muertos), který se v Mexiku slaví každý rok velkolepě. Příprava nám zabrala téměř dva měsíce. A když jsme se vydaly do Jihlavy, kde soutěž probíhala, nervozita stoupala a já se bála, aby výsledek odpovídal naší přípravě a vůbec úsilí, které jsme vynaložily. Nakonec vše dobře dopadlo a odborná porota Kačku odměnila krásným stříbrným místem. A tak jen skromně doplňuji, že zaslouženě!“

Ludmila Karpíšková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *