Přísnější metr na rizikové řidiče: Automatizované měření rychlosti

Novým úsekovým měřením chce znojemská radnice zklidnit neukázněné řidiče na hlavním tahu do města. Než se podaří úsekové měření v první vytypované lokalitě spustit (v městské části Kasárna), bude Městská policie měřit takzvaně automatizovaně. A to nejen ve zmíněné lokalitě.„Bezpečnost je naší absolutní prioritou. Proto jsme v minulých dnech spustili automatizované měření rychlosti v Kasárnách, Načeraticích a na Evropské ulici, abychom zklidnili dopravní situaci v těchto lokalitách. Aby řidiči jezdili bezpečně a podle pravidel,“ popsal situaci starosta Jan Grois a zdůraznil, že všechny inkriminované lokality se nacházejí na hlavních tazích.

Strážníci se v současné době zaměřují hlavně na Kasárna, která jsou na hlavním tahu na Prahu. Radnice tuto lokalitu vytipovala jako první pro takzvané úsekové měření rychlosti. Na jeho spuštění intenzivně pracuje.

„Než se nám podaří dotáhnout proces do konce a než v Kasárnách namontujeme pevné radary pro úsekové měření, budeme neukázněné a nebezpečné řidiče hlídat aspoň takto, to znamená, aniž by strážníci museli auta zastavovat,“ doplňuje starosta Grois.

Městská policie může rychlost měřit na místech schválených dopravní policií. Mobilním radarem měří Městská policie na vybraných místech, nejčastěji v městských částech Znojma, od minulého roku. Díky novému softwaru nyní může měřit automatizovaně.

„Postavíme kameru na určené místo, ta následně všechna projíždějící auta eviduje. Pokud jede řidič moc rychle, přestupek si kamera zapamatuje a následně vše přehrajeme do systému. Ten obsluhuje odbor dopravy, který do dvou až tří týdnů pokutu provozovateli vozidla odešle,“ vysvětlil ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín. Strážníci tu ale nestojí celý den, jen několik hodin denně. Celodenní monitorování dopravy bude možné až s pevnými radary.

„Zklidnit dopravu a měřit rychlost, to byl jeden z nejčastějších požadavků obyvatel městských částí. My jsme chtěli dostát slibům, které jsme jim dali, proto jsme s měřením rychlosti začali. Poté, co spustíme úsekové měření v Kasárnách, což by mělo být na přelomu ledna a února, se chceme zaměřit na další lokality. Na Evropskou ulici v Oblekovicích, což je výpadovka na Vídeň, a na průtah Načeraticemi,“ dodává starosta Jan Grois.

Systém automatizovaného měření rychlosti zavedla radnice nově. Proto najdou všichni souhrnné informace k odpovědnosti provozovatele vozidla a nejčastější otázky a odpovědi na webu města.

Zuzana Pastrňáková, tisková mluvčí Města Znojma

1 komentář: „Přísnější metr na rizikové řidiče: Automatizované měření rychlosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *