Hodnocení sezony plavců TJ Znojmo za rok 2019

„Naši plavci si v letošním roce vedli výborně. Překonali několik rekordů ČR dorostu i rekordů seniorů SR a to hlavně zásluhou Adama Hlobeně a Veroniky Kolníkové,“ říká Jiří Kyněra, trenér  plavců TJ Znojmo.„Podařilo se jim nominovat na ME juniorů, MS juniorů a ME seniorů a to považuji v současné konkurenci a tvrdosti nominačních limitů za velký úspěch.

Dokonce Adam Hlobeň získal na ME juniorů bronzovou medaili a navázal tak na naše úspěšné plavce z let minulých, kteří vybojovali na juniorském ME řadu medailí, jako např. O. Šplíchalová, P. Chrástová , K. Kyněrová a K. Svoboda.

Na MS juniorů Adam Hlobeň sice medaili nezískal, ale překonal 19 let starý rekord K. Svobody na 200 m volný způsob a skončil na pěkném 10. místě na světě. Ve štafetě na 4x200m volný způsob se výrazným způsobem podílel na postupu do finále, kde nakonec štafeta skončila na krásném 5. místě v rekordu ČR dorostu i seniorů.

Veronika Kolníková v letošním roce překonala několik rekordů SR seniorů a v závěru roku se nominovala na ME seniorů do skotského Glasgow.

Na mistrovstvích ČR dorostu a seniorů v červnu i v prosinci vyplavali plavci TJ Znojmo rekordní počet medailí a zaplavali mnoho osobních rekordů. Nejlépe si opět vedl Adam Hloběň, který získal nejvíce medailí, ale ostatní dorostenci již získávají také nejcennější kovy, jako třeba M. Svoboda, který získal letos čtyři medaile.

Mladší dorostenec F. Čajka dokonce v kategorii mladšího dorostu osm medailí!!!

Na mistrovství Slovenska letos získala V. Kolníková osm titulů  v kraulových disciplínách a několik dalších medailí.

Celkově bych letošní rok hodnotil jako velmi úspěšný a doufám, že v roce 2020 se našim plavcům bude opět tak dařit a nominují se na ME seniorů i juniorů, a pokud by se někomu podařilo nominovat na OH do Tokia, tak by to bylo skvělé završení čtyřletého náročného tréninkového období…“ uvedl Kyněra.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *