Led z kamionu prolétl čelním oknem protijedoucího vozu a zranil řidiče

Enormní porci štěstí měl v pondělí devatenáctiletý řidič, jemuž čelním oknem prolétl kus ledu z protijedoucího nákladního vozu a jen lehce zavadil o hlavu řidiče.„Devatenáctiletý mladík z našeho regionu se včera před polednem v podstatě podruhé narodil. Když se v zatáčce mezi obcemi Kuchařovice a Suchohrdly míjel jeho VW Golf s kamionem, uvolnil se ze střechy návěsu nákladního vozu kus ledu a ten doslova proletěl kabinou osobního auta. Prorazil čelní sklo, naštěstí jen lehce zavadil o hlavu řidiče, částečně zůstal na zadním sedadle a zbytek vyletěl zadním sklem,“ popsala tisková mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Mladík, na jehož autě vznikla škoda zhruba 15 000 korun, utrpěl lehká zranění, která si vyžádala ošetření v nemocnici. Řidič kamionu nezastavil a pokračoval v jízdě.

„Možná ani nezjistil, jak závažnou událost způsobil. Nyní po něm pátráme a v souvislosti s touto dopravní nehodou zdůrazňujeme, jak je důležité led z vozidel řádně odstranit. Když toto zjistíme při běžné silniční kontrole, lze na místě uložit pokutu až dva tisíce korun. Jestliže se nám podaří řidiče nákladního vozu dohledat, vše oznámíme k projednání na Městský úřad Znojmo,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

2 komentáře: „Led z kamionu prolétl čelním oknem protijedoucího vozu a zranil řidiče

 • 7.1.2020 (21:26)
  Permalink

  To co se stalo je opravdu hrozný.. Ale co s tím máme dělat? Sám jezdím s kamionem ale nedá se s tím nic dělat. Máme riskovat život tím že můžeme uklouznout a spadnout dolů ze 4 metru? Tohle se prostě děje a bude se to pořád dít, dokud se nevyřeší nějaký způsob. Pro řidiče jedoucí za kamionem dodržujte rozestup a nelepte se k navěsu..

  Reagovat
 • 8.1.2020 (16:41)
  Permalink

  Ten borec měl fakt štěstí v neštěstí. Měl by to pořádně zapít !

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *