Gólman Orlů Dominik Groh: Když jdu do brány, tak se snažím svým výkonem přesvědčit, že na to mám!

Ve čtvrtek 2. ledna jsem se na zimním stadionu sešel se sympatickým jednadvacetiletým gólmanem Orlů Dominikem Grohem (190 cm, 96 kg). V novoročním utkání Znojma s Lincem (7:2) se Dominik Groh prezentoval tak skvělým výkonem, jenž mě přímo vybídl k tomu, abych tohoto šikovného brankáře požádal o rozhovor pro Znojemsko. Gólmanovi, který si jistě zaslouží víc prostoru ve hře, jsem položil tyto otázky…Dominiku, jak bys zhodnotil včerejší utkání s Lincem, ve kterém jsi podal skvělý výkon?

První ani druhá třetina nebyla vůbec jednoduchá, protože jsme od nich nebyli odskočeni a mohlo se stát cokoliv a to zvlášť v takové sestavě, jako nyní jsme, kdy to hrajeme na tři pětky, což není vůbec jednoduchý. Ale nakonec jsme si to pohlídali a do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že se to prostě zvládne. Dal se čtvrtej gól a pak myslím už ten stres trošičku opadne, což nám pomohlo k dobrému výsledku…

Dominiku, jistě jsem nebyl sám, kdo ti držel palce, abys udržel čisté konto, což se nakonec nepovedlo. Jak bys popsal oba obdržené góly?

Ten první byl hodně nečekanej, protože to byl hráč, o kterým asi málokdo z nás, co jsme byli na ledě, věděl. Jakoby se tam objevil z ničeho. No a ten druhej gól mi tam propadl, protože jsem přes obránce pořádně neviděl.

Po utkání jsi diváky bavil kotrmelci, takové gólmanské show tady v minulosti předváděl snad jen Martin Altrichter.  Takhle to děláš po každém zápase, který vítězně odchytáš, nebo se jednalo o spontánní záležitost?

Vždycky se snažím udělat něco originálního, nechci dělat vždycky to stejný. Sice je to hezký, když diváci vědí, co je čeká, ale ještě hezčí je, když nikdo neví, co přijde. Proto se vždy snažím udělat děkovačku jinou. A tak se k tomu snažím přistoupit. Teď to bylo sedm kotrmelců za sedm gólů.

K dalšímu utkání zajíždíte zítra 3. ledna na led Fehérváru. Už víš, jestli dostaneš pro toto utkání od trenérů důvěru?

Dostanu, nastoupím a budu chytat.

Když jsem před utkání s Lincem mluvil s některými diváky, dost z nich se stejně jako já po utkáních s Fehérvárem a Vídní o výsledek dost obávalo. Ale pak to vypadalo, jakoby Linec slavil Silvestra déle…

(smích) Je to možný, že jsme k tomu přistoupili trošku zodpovědněji. Ale spíš jde o to, že opravdu po té Vídni, což se shodnem, že byl špatnej zápas, jsme zase museli bojovat – bodovat, dát do toho všechno. A to jsme ukázali s Lincem. To byla ohromně důležitá výhra.

Dominiku, po výkonech, který jsi v poslední době ukázal, bys mohl dostat v bráně i víc příležitostí…

Já doufám, že jo. Samozřejmě takováto rozhodnutí jsou vždycky na trenérech. Ale já vždycky, když do té brány jdu, tak se snažím svým výkonem přesvědčit, že na to mám…

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Zdeněk Kapinus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *