Plavci TJ Znojmo dovezli z mistrovství republiky patnáct medailí!

Plavání  Ve dnech 12. – 15. 12. se v Plzni konalo mistrovství České republiky dorostu a dospělých, vrchol zimní sezony, na kterém startovala kompletní česká plavecká špička.Z plavců TJ Znojmo se na závody nominovalo osm závodníků a vedli si skvěle, dohromady vyplavali 15 medailí – 5x zlato, 3x stříbro a 7x bronz!

Nejlépe se dařilo Adamovi Hlobeňovi, který získal celkem šest medailí. Nejcennější byly v disciplíně 200 m volný způsob, ve které se stal mistrem republiky jako starší dorostenec a vyhrál i mezi dospělými.

Další dorostenecké tituly získal v disciplínách 200 m motýlek a 400 m volný způsob, stříbrnou medaili přidal na 800 m volný způsob a bronz na 400 m volný způsob v kategorii dospělých.

Dorostenecký titul mistra republiky vyplaval i Matyáš Svoboda na trati 400m polohový závod a dvě bronzové medaile v disciplínách 200 m motýlek a 800 m volný způsob.

Mezi mladšími juniory se prosadil Filip Čajka, ziskem dvou stříbrných medailí na 200 m volný způsob a 200 m znak a třemi bronzovými medailemi na 400 m, 800 m 1500 m volný způsob.

Mezi děvčaty se na stupně vítězů postavila Veronika Kolníková, na nejdelší trati 1500 m volný způsob vyplavala mezi dospělými bronzovou medaili.

Plavcům a jejich trenérovi gratulujeme k úspěchům a držíme pěsti v nové sezoně, kdy se v květnu koná mistrovství Evropy v Budapešti a v létě Olympiáda v Tokiu. Hodně štěstí!

TJ Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *