Patchworkářky novorozencům

ZNOJMO  Nemocnice již podesáté převzala dar v hodnotě 50 000 korun od Pachworkového klubu. Dětské zavinovačky, povlečení a povlaky na kojící polštáře.Již podesáté se sešlo třiadvacet dobrovolnic, které ve svém volném čase udělaly potřebné. Dar v hodnotě padesáti tisíc mohl vzniknout díky přispění Chvalovic, které Pachworkovému klubu Znojmo přispívají na textil a materiál.

„Před deseti lety jsme oslovily s kolegyněmi novorozenecké oddělení s dotazem, co je potřeba udělat?“ přiblížila první předání daru Jitka Kubíková, jedna ze zakládajících členek Pachworkového klubu.

„Následně se tyto dary staly pro členky klubu tradicí, která je pořád se stejným vděkem ze strany personálu dětského oddělení velmi kvitována,“ doplnila tisková mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá.

„Tato akce je pro mě už deset let začátkem adventu, tedy začátkem toho nejkrásnějšího období v roce. Všechny výrobky jsou využity do posledního kousku. Výrobky dělají naše oddělení veselejším, vlídnějším nejen pro maminky, ale také pro personál,“ konstatoval primář dětského oddělení znojemské nemocnice Petr Bloudíček, jenž s ředitelem nemocnice Martinem Pavlíkem výrobky převzal.

„Aktivity jako tato přispívají k zajištění příjemného pobytu v nemocnici, za což mnohokrát děkuji a oceňuji volný čas a energii, které členky klubu pro šití obětovaly,“ uvedl ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Zpracoval: Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *