Kamil Piálek a Jaroslav Jäger nalévali svá vína celému světu

Vinařství Piálek & Jäger slavilo na Mezinárodní soutěži AWC Vienna velký úspěch. Odváží si tři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Aby dosáhl producent na zlatou medaili, musí dosáhnout minimálně devadesáti bodů ze stobodové stupnice při velmi přísném hodnocení. Navíc s Hibernalem se toto vinařství dostalo do prestižní stovky nejlepších vín výstavy. Ve své kategorii obsadilo toto víno fantastické druhé místo.


Kamil Piálek a Jaroslav Jäger před svým sklepem v Novém Šaldorfě s trojicí vín, která nalévali na galavečeru na vídeňské radnici; foto: -eis-

Jedná se skutečně o historický úspěch, jenž potvrzuje správný směr, kterým se toto mladé vinařství ubírá.

„Po loňském vídeňském úspěchu, kdy naše vinařství získalo ocenění nejlepšího národního producenta, jsme letos triumfovali s Hibernalem a dalšími víny,“ konstatoval Kamil Piálek.

Mezinárodní soutěž a přehlídka vín AWC Vienna, která se koná každoročně v hlavním městě Rakouska, je řazena mezi nejprestižnější výstavy vín světa. Tomu také odpovídá počet soutěžních vzorků, které zasílají vinaři snad ze všech zemí, kde berou vinařství skutečně vážně. Letos obeslalo tuto výstavu 1 756 producentů z dvaačtyřiceti zemí. Hodnotitelé z celého světa ovšem stáli před nesnadným úkolem vyhodnotit 12 670 vzorků.

„Nejúspěšnější vinaři dostávají pozvánku na galavečer na vídeňskou radnici. Nejenže jsme byli přizváni, ale dostalo se nám cti, abychom zde rozlévali naše vína vlastně celému světu. Představovali jsme svoje vína jako jediní z České republiky. Vedle Hibernalu jsme se prezentovali Ryzlinkem VOC Znojmo a Chardonayem Grand Reserva,“ konstatoval Jaroslav Jäger.

-eis-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *