Zabil ji, hodil do septiku a odešel na pizzu

Média v posledních dnech zaměstnával případ podmíněně propuštěného lobbisty Marka Dalíka. Tak trochu v jeho stínu znojemský soud ve stejné soudní síni a shodou okolností hned poté, co Dalíka propustil, projednával podobnou žádost jiného mediálně známého odsouzeného. Bývalého policisty a brutálního vraha Libora Vysloužila z Náměště na Hané. Zastřelil manželku chvíli poté poté, co kojila jejich syna, a hodil ji do septiku. Tento trestný čin je přitom společensky daleko závažnější, ač přirovnání trochu kulhá. Na rozdíl od Dalíka si Libor Vysloužil propuštění zatím nevysloužil. Do vězení se musel vrátit.


Na snímku vpravo Libor Vysloužil u soudu v Olomouci v roce 2010; foto: Pavel Ryšlink

Libor Vysloužil zastřelil svoji třiatřicetiletou ženu Saskii začátkem června roku 2009. Byla v té době na mateřské a starala se o čtyřletou dcerku i čtyřměsíčního synka.

Vysloužil neměl odvahu se jí přiznat, že má milenku a situaci řešil brutální vraždou. Když manželka po obědě začala žehlit, vyndal ze skrýše nelegálně drženou zbraň s tlumičem a střelil ji v koupelně do spánku. Mrtvé tělo převázal motouzem a schoval do igelitového pytle na odpadky. Milence napsal, že vše vyřešil.

Vrah Vysloužil se poté choval nebývale chladnokrevně a cynicky. Podle svědků si na zahradě dojemně hrál s dětmi, opodál si všimli zednického kolečka. Aniž to tušili, ležela v něm zabalená mrtvola, kterou vrah hodil do čerstvě vyvezené žumpy a odešel na večeři do nedaleké pizzerie. Lidem namluvil, že manželka někam odešla a už se navrátila.

Později ji marně hledalo po celém okolí osmdesát policistů, dobrovolníků i hasičů. Libor Vysloužil se pátrání sám aktivně zúčastnil. Nakonec policisté nechali odkrýt žumpu. Na dně ležela mrtvá žena.

Libor Vysloužil vyfasoval čtrnáct a půl let vězení natvrdo. V roce 2013 byl přestěhován vězeňskou eskortou do Znojma, kde dál zpytuje svědomí.

Po dvou třetinách trestu však chce na svobodu. Protože odborníci před lety nevyloučili jeho možnou nápravu, vyžádal si soudce Miroslav Nahodil aktuální psychologické i psychiatrické posudky a jednání odročil na neurčito.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *