V Hevlíně vodaři v novém

Dne 26. 11. 2019 bylo slavnostně zprovozněno zázemí jednoho z provozních středisek VAS, divize Znojmo. V Hevlíně jsme vhodné prostory hledali už delší dobu, protože doteď pracovníci využívali unimobuňky a pronajaté garáže v obci.Provozní středisko Hevlín se stará o bezproblémový chod vodovodů v Hevlíně i přilehlých obcích. Konkrétně ve Valtrovicích, Hrádku, Dyjákovicích, Božicích, Šanově, Velkém Karlově a Hraběticích. V těchto obcích žije asi osm tisíc obyvatel a délka spravovaného vodovodu je cca 90 km. Jde tedy o významnou část provozovaného majetku Zájmového sdružení Vodovody a kanalizace Znojemsko.

Společně s ředitelem Ing. Zdeňkem Jarošem, MBA a místostarostou obce Hevlín Ing. Václavem Čajem se zúčastnili slavnostního otevření střediska právě i zástupci svazku obcí, a to starosta města Znojma a předseda svazku Jan Grois, MBA a místopředsedkyně Ing. Barbora Arndt, starostka obce Suchohrdly u Miroslavi. Mezi hosty samozřejmě nechyběli ani zástupci provozovaných obcí.

Nový objekt se nachází ve středu Hevlína. Najdeme v něm garáž, do které se mimo provozního vozidla vejde také cisterna na pitnou vodu využívaná v případě havárií či poruch na vodovodním potrubí jako náhradní zdroj. Dále tu kolegové mají příruční sklad vodárenského materiálu, pracovní prostor, administrativní místnost, kuchyňku a sociální zázemí, které dosud chybělo. Venku nechybí ani kóje pro zásypový materiál a zeminu vytěženou při výkopových pracích.

Hana Janků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *