Chuť Moravy v láhvi aneb Marek Líbal šampionem počtvrté

Horní Dunajovice/San Francisco  Chuť Moravy v lahvích. Tak lze charakterizovat fenomenální úspěch zdejších vín za oceánem. Informaci přinesl v minulých dnech server Novinky.cz.


Marek Líbal

Nejslavnější a nejvýznamnější z amerických soutěží vín, tradiční San Francisco International Wine and Spirits Competition, se stala dějištěm senzace.

Vína moravských vinařů totiž vyhrála v šesti kategoriích. Navíc Marek Líbal z Horních Dunajovic se s Ryzlinkem rýnským 2017 stal šampionem už počtvrté.

„Amerika je doslova ohromena, protože počet šesti nejvyšších ocenění v podobě velkých zlatých medailí za téměř čtyřicet let pro jednu zemi organizátoři v historii této soutěže nepamatují,“ informoval Miroslav Homola z deníku Právo na zmíněném serveru Novinky.cz.

Za Českou republiku se klání zúčastnilo 157 vín a jejich dojem vyvolal zaslouženou pozornost. Zakladatel, majitel a ředitel soutěže Anthony Dias Blue se domnívá, že nic podobného se dosud v průběhu devětatřiceti ročníků žádné ze zahraničních zemí nikdy nepodařilo.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *