Kontejnerovým hnízdům zvoní umíráček

Kdysi zelené túje, které měly esteticky zakrýt kontejnerová hnízda, jsou namnoze všelijaké, jen ne hezké. Popelnicové řady hyzdí ulice. Kdo jiný by měl vyhlásit poplach, než právě Město Znojmo.


foto: archiv redakce

„Kontejnerová stání sice plní svůj účel, ale někde jsou esteticky již dávno za zenitem. Jiná je potřeba řešit i z hlediska účelovosti, například k nádobám na komunální odpad přidat i barevné kontejnery na třídění. Také nám chodí spousta podnětů s požadavkem častějšího svozu odpadu. Změny nejsme schopni udělat najednou, ale snažíme se stávající situaci vylepšit,“ uvádí místostarosta Jakub Malačka, který má v plánu stanovit optimální úpravy, které jsou již realizovány.

„Přemístěny ze silnice, hlavně z bezpečnostních důvodů, už jsou kontejnery v Rooseveltově ulici. Kontejnery na papír a plast najdou nyní lidé ve vnitrobloku ulic Rooseveltova a 28. října ve stávajícím stání na směsný odpad. V ulici Vinohrady taktéž zmizí kontejnery ze silnice. Nové kontejnerové stání na tříděný odpad vznikne vedle stávajícího stanoviště na komunální odpad a vedle trafostanice. Navíc přibude kontejner na olej a vše ohradí zeleň. Naproti bytových domů u Louckého parku přibyly…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *