Uhlárka se otevřela i v Brně

Střední škola technická Znojmo – Uhlárka v Uhelné ulici se v druhé polovině listopadu otevřela dokořán, a to v rámci vlastního Dne otevřených dveří a také na Festivalu vzdělávání v Brně na výstavišti. Zde reprezentovala Jihomoravský kraj maturitním oborem elektrotechniky, který se obecně stává lídrem na poli technického vzdělávání v rámci celé České republiky.


foto: Jaromír Příkazský

„Jsme rádi, že jsme mohli školu v novém pojetí představit široké veřejnosti“, říká ředitel školy J. Vojtěch, který mezi jinými přivítal i představitele politické scény a byznysu. „Lidé nejspíš vycítili, že se dal do pohybu nějaký proces, kdy si začínají uvědomovat nutnost se profilovat buď v rámci řemesla, anebo se orientovat na specializované obory, jako je právě elektrotechnika. Naše ekonomika se mění a moderní technologie ji nezbytně ovlivní, čehož si jsou mladí rodiče a jejich děti moc dobře vědomi“ dodal J. Vojtěch.

Že se v případě elektrotechniky jedná o obor budoucnosti, potvrzuje i skutečnost, že Jihomoravský kraj i ministerstvo školství začínají konečně ve větší míře podporovat elektrotechnické obory a technické školy. Ty budou v následujících letech maximálně podporovány, což potvrzuje i učitel a garant oboru na Uhlárce M. Beran: „Byli jsme osloveni představiteli Kraje a řediteli jihomoravských škol, abychom s našimi budoucími maturanty elektrotechniky reprezentovali tento obor na Festivalu vzdělávání, který probíhal v Brně. Rádi jsme vyhověli, protože se nám na Uhlárce daří pracovat s mnoha šikovnými studenty v robotice i programování, navíc podpořené solidním zázemím, které nám poskytují ostatní učební obory. A ačkoliv bývala Uhlárka často opomíjena a podceňována, poslední dobou cítíme vzrůstající zájem a důvěru ze strany odborné i široké veřejnosti. Zatím vše nasvědčuje tomu, že jsme se vydali správnou cestou.“

Jaromír Příkazský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *