Marek Eben: Nejste žádná ateistická díra

Skromný, vtipný, s velkým charismatem. O přednostech herce a moderátora Marka Ebena se přesvědčili i posluchači nedávného koncertu ve Znojmě. Přijel společně s bratrem Davidem, Kryštofem a dalšími muzikanty po dvou dlouhých letech. Lístky do Městského divadla zmizely téměř okamžitě.„Koncert jsme museli dlouho dopředu dojednávat, více jak rok, nebylo úplně jednoduché sladit datum. Pan Eben má různá natáčení, zkoušky. Ale nakonec vše klaplo. Jednání s ním i s jeho bratry bylo velmi příjemné,“ potvrzuje Ebenovu pověst i Jana Alexová z pořádající Znojemské Besedy.

Diváky čekaly nejen originální písničky kořeněné specifickou ebenovskou poetikou, ale i pořádná dávka inteligentního humoru.

Marek Eben publikum skvěle bavil, ale bavil i sám sebe. Dokonce sedící v hledišti vyzkoušel z liturgie.

„Je poznat, že tady ve Znojmě nejste žádná ateistická díra,“ pochválil je, když dostal správnou odpověď na otázku, kdy kněží v kostele nosí fialová roucha. Je to v období Adventu.

K tématu jej inspirovalo nejen blížící se sváteční období, ale i barva kytary jednoho z jeho spoluhráčů.

Koncert si nenechala ujít ani paní Alena ze Znojma s manželem. „Pohladil nás po duši. Byl to neopakovatelný zážitek. Jen jsem se trochu divila, když při zpívání lidovek pan Marek říkal, že ve Znojmě je to od něj trochu drzost. To si asi spletl region, zas tak blízko k folkloru tady prostě nemáme.“

Zkrátka nikdo není dokonalý.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *