Ministra zahraničí Tomáše Petříčka přivítali ve Znojemských strojírnách

ZNOJMO  Znojemské strojírny navštívil minulý pátek ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček. Během takřka dvouhodinové návštěvy neformálně jednal se zástupci této znojemské firmy a s členy brněnské regionální hospodářské komory. Setkání byl přítomen také ministrův sociálnědemokratický stranický kolega  a znojemský místostarosta Jakub Malačka.


Ředitel Znojemských strojíren Luděk Blažek (vlevo) seznamuje ministra Tomáše Petříčka s malosériovou výrobou. V pozadí jednatel firmy Antonín Straka; foto. -eis-

Ministr byl otázán jedním z jednatelů Znojemských strojíren Antonínem Strakou, zdali dokáže odpovědět, co znamená logo této firmy a také jakého typu je letadlo vládní letky. Není divu, Znojemské strojírny jsou dodavatelem dílů pro výrobu dopravních letadel Airbus, Boeing a Embraer. Na obě otázky odpověděl bezchybně –  logo znamená obrábění kovu na soustruhu a vládním letadlem je Airbus 319. Za ministerskou odpověď nechybělo uznalé pokývání hlavou.

Ministra přivítal v areálu Znojemských strojíren jejich ředitel Luděk Blažek a další zúčastnění. V zasedací místnosti se ministr seznámil videoprojekcí s historií i současností firmy, jejím výrobním programem a ekonomickými výsledky.

Není bez zajímavosti, že na výrobě komponentů pro letecký průmysl se firma podílí 30 až 40 procenty svojí produkce. Dále to jsou komponenty pro tiskařské stroje, textilní stroje, vstřikovací čerpadla a další komponenty malosériové výroby. Pak následovala neformální diskuse přínosná pro obě strany.

„Pozvání pana ministra nebyla přímo naše…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Jiří Eisenbruk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *