Zásnuby vína s fotbalem odstartují mistrák

ZNOJMO Evropský fotbalový šampionát vinařů Vino Euro 2020 se uskuteční ve dnech 19. až 23. května příštího roku.


Starosta Jan Grois s organizátorem mistrovství Martinem Chladem; foto: -pas-

„A poprvé v České republice. Prezidenti jednotlivých vinařských reprezentací dorazili v minulých dnech na Moravu, aby zde symbolicky při oslavě svatomartinských vín vylosovali složení základních skupin šampionátu a symbolicky tak vinařské fotbalové Euro odstartovali. Podstatná část šampionátu se uskuteční právě ve Znojmě,“ informovala tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Ústřední myšlenkou mistrovství je spojovat lidi, odbornou i širokou veřejnost prostřednictvím fenoménů, jakými jsou fotbal a víno.

„Je skvělé, že se Znojmo stane centrem tak velké akce. Sjedou se sem stovky lidí z osmi různých zemí, aby poměřili nejen síly ve fotbale, ale aby prezentovali svoje vína a vinařské regiony,“ říká starosta Jan Grois, který od organizátorů přijal symbolický reprezentační dres.

„Protože Vino Euro 2020 stojí kromě vinařství a fotbalu i na vzájemném vzdělávání a na výměně zkušeností, proběhne v Mikulově mezinárodní konference,“ vysvětlil nefotbalový rozměr tohoto setkávání vinařů z celé Evropy Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky a organizátor mistrovství.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *