Opravený mostek nadělí až Ježíšek

ZNOJMO  Rekonstrukce mostku přes řeku Dyji u znojemské vodárny se zřejmě prodraží. Hotovo by mělo být sice do Vánoc, ale původní termín počítal už se začátkem prosince. Poškození mostu se totiž ukázalo závažnější, než předpokládal průzkum.„Přesnou kalkulaci oprav ještě nemáme. Vše budeme řešit se stavebním dozorem. Most jsme nechali z bezpečnostních důvodů vyztužit, i když je už podle statického měření v pořádku,“ popisuje situaci místostarosta Jakub Malačka. Původní cena rekonstrukce mostku přesahovala devět a půl milionu korun.

„Opravy jsme chtěli provést již loni. Bohužel se nepodařilo ve dvou výběrových řízeních firmu za přijatelnou cenu vysoutěžit,“ doplňuje Jakub Malačka.

Most se mění před očima kolemjdoucích k nepoznání. Opravují se základy pilířů, zděný pilíř, doplňují se křídla u obou opěr i ložiska. Celá ocelová konstrukce je již očištěna a dostává nový ochranný nátěr, stejně tak mostovka.

„Původní šířka mostu odpovídala jednomu jízdnímu pruhu, ale na mostě se potkávají pěší s kočárky či psy s auty nebo turistickým vláčkem, což je nebezpečné. Proto jsme ještě nechali most rozšířit. Vzniknou tak chodníky pro chodce,“ dodal už před časem Jakub Malačka.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *