Nemocnice pod palbou

Znojemská nemocnice se ocitla pod palbou na Facebooku. Co vše dokáže fotka na sociálních sítích! Konkrétně jde o tu, kterou zveřejnil poslanec David Štolpa ze své návštěvy nemocnice u jejího nového ředitele. Nevinný snímek však rozpoutal pravé peklo a odhalil temnou stránku sociálních sítí.


Ilustrační foto

Pod příspěvkem pana poslance se rozjela nepříliš pozitivní diskuse o stavu a fungování znojemské nemocnice. Značná část diskutujících kritizovala nemocnici, zejména její personál. Z některých příspěvků byla cítit těžká nevraživost, skoro bych řekla nenávist, vůči personálu nemocnice. Hodně kritických příspěvků se týkalo centrálního příjmu, kde sama už čtyřicet let pracuji. Budu upřímná, mrzí mě to a nečetlo se mi to snadno.

Chápu pocity některých pacientů a jejich rodinných příslušníků, když mají dojem, že jsou přehlížení, protože musejí čekat na ošetření v nemocniční čekárně, často opravdu dlouho.

Vězte, že i z naší strany bychom byli raději, aby vše šlo mnohem rychleji. Jenže jsou situace, kdy se sejde v čekárně opravdu hodně pacientů, my pracujeme nadoraz a pod tlakem, a někdy doslova rozhodují minuty. Musíme volit a rychle určovat priority. Není to fráze, opravdu jde často o život.

Asi nemá smysl, abych si stěžovala, jaká panuje situace ve zdravotnictví. Důsledky neuspokojivého stavu pociťujeme všichni a netýká se to pouze Znojma. Jisté je, že právě v těch přepjatých chvílích nejvíc pociťujeme nedostatek personálu a vlastně i prostorové kapacity. Nervozita narůstá. Na pracovišti i mezi pacienty v čekárně. Často jsme vystaveni vypjatým emocím, nadávkám, obviněním, že místo práce sedíme u kávy. Vážně si někdo myslí, že naši práci jde dělat napůl? Vždy jsem brala svou práci jako poslání. A musím říct, že mě to i po těch čtyřech dekádách stále baví a naplňuje.

V celé věci mě mrzí ještě jedna věc. Z diskuse u příspěvku na Facebooku vyplývá, že pan poslanec Štolpa si snad myslí, že znojemské sestry a lékaři popíjejí kávu, namísto aby se věnovali pacientům.

Jak jinak si totiž vykládat to, že kritikům v diskusi dává za pravdu a ještě si přisazuje? Vždyť je to přece on a další politici, kdo mohou situaci změnit!

Navíc, pokud se nemýlím, jeho přítelkyně je v krajském zastupitelstvu za vládní stranu, kde se rozhoduje o fungování a financování znojemské nemocnice. Proč se tedy pan poslanec s dalšími politiky nevydá i mezi nemocniční personál, neposlechne si jejich názory a zkušenosti, a místo kritiky na sociálních sítích nenabídne svou pomoc?

Pomůže tak především pacientům.

Hana Kovaříková

2 komentáře: „Nemocnice pod palbou

 • 27.11.2019 (23:15)
  Permalink

  Váženi mrzi mě co se o Znojemské nemocnici piše, Ležela jsem na interně ,,,,suprové ležela jsem na ženskem,,,,, super, ležela jsem na traumatologii tam to bylo jako doma s rodinou,,,,parada byla jsem na ušni nosni krčni a tam hruza kvuli 2 neochotným až zlím sestřičkám, Ale pro mě je to fajn nemocnice a když musim jedu jen tam,

  Reagovat
 • 1.12.2019 (22:34)
  Permalink

  S rozbitou krvacejici hlavou dvouleté dceri nás nechali na centrálním příjmu čekat přes dvě hodiny… až jsem se ozvala, tak nás velmi nepříjemná sestřička vzala dovnitř . To už příště pojedu do Brna, časově to vyjde rychleji. A to nebyla jediná špatná zkušenost na centrálním příjmu, bohužel…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *