Budeme se bránit, protože nám vznikla škoda mnoha milionů, říká majitel fotbalového klubu Jiří Tunka

Hotovo! Etické řízení proti fotbalovému klubu 1. SC Znojmo z důvodu podezření na ovlivňování zápasů, o kterém jsme informovali v červenci tohoto roku, bylo zastaveno. Stejně tak vyšetřování Policie České republiky. A výsledek? Nebyl shledán žádný prohřešek. Lze tedy říct, že je vše v pořádku a nic se nestalo. Jenže majitel znojemského klubu Jiří Tunka to vidí jinak. Podle něj klub kauzou utrpěl škodu v řádech milionů korun, a proto se pochopitelně hodlá bránit.


Jiří Tunka; foto: -bur-

„Díky nepodloženému obvinění jsme sestoupili z druhé ligy a přišli jsme o peníze i hráče. Všechno musíme budovat od základů. Proto jsme se rozhodli, že povedeme několik žalob. Ještě nevíme, jak postupovat s Fotbalovou asociací České republiky, protože ta dala k prošetření případu policií podnět na základě blábolu z Mladé fronty Dnes a kompletně nastartovala tohle naprosto neoprávněné obvinění, které nás opravdu hodně poškodilo. Fotbalová asociace jednoznačně pochybila, a budeme od ní vyžadovat veřejnou omluvu,“ říká Jiří Tunka.

Pozastavuje se také nad schizofrenním jednáním fotbalové asociace, která nejprve vydala prohlášení o tom, že je klub vyšetřovaný, aby je potom záhy stáhla.

„Prvně vydalo vedení Asociace panu místostarostovi Podzimkovi potvrzení, že jsme trestně stihaní, ale pak najednou předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík vydal etické komisi pokyn, aby napsala, že stíhaní nejsme. Tvrdě si protiřečili. Od policie i státního zastupitelství jsme dostali potvrzení, že vyšetřováni nejsme,“ dodává Jiří Tunka.

Generální sekretář Fotbalové asociace České republiky Jan Pauly však tvrdí, že postupovali podle standardů.

„Tvrzení pana Tunky jsou lichá, na což jsem jej…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Dominik Burdel

1 komentář: „Budeme se bránit, protože nám vznikla škoda mnoha milionů, říká majitel fotbalového klubu Jiří Tunka

  • 29.1.2020 (17:19)
    Permalink

    Tunko, dostaň SC Znojmo do 2.ligy a budeš mít klid !

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *