Burza pod taktovkou žáků z Přímky

První listopadový pátek měli návštěvníci burzy středních škol možnost vidět, jak skvěle jsou žáci SOU a SOŠ SČMSD připraveni do praktického života.Obor Cestovní ruch vychovává budoucí průvodce – a právě žáci 2. ročníku vítali všechny návštěvníky u vstupu, aby jim podali informace o studiu a nasměrovali je do prostor, kde se prezentovaly obory školy.

Žáci základních škol i jejich rodiče tak měli možnost nejen získat cenné informace, ale i ochutnat, co umějí namíchat, uvařit a upéct žáci oborů Kuchař-číšník a Hotelnictví a turismus, mohli si také prakticky vyzkoušet aktivity, jež souvisejí s obory Truhlář, Prodavač, Automechanik, Sociální činnost a Kosmetička či zakoupit si produkt studentské firmy od žáků oboru Podnikání, obchod a služby.

„Vaši žáci dokazují, že jsou vybaveni nejen teoreticky, ale i prakticky. A s jakým zápalem mluví o svém oboru, to je moc hezké. A k čemu je ten QR kód? K vyplňování dotazníků spokojenosti? Tak to je paráda! Jdete pořád dopředu, to je moc dobře!“ zhodnotila naši práci Mgr. Renata Hubáčová, metodik vzdělávání SSŠ Znojmo.

Odpovědí v dotaznících se nám touto cestou sešlo přes šest desítek. Tak namátkou z otevřených odpovědí…

  • Získal/a jsi informace, které jsi očekávala; dozvěděla ses něco nového?

„Ano, získala jsem informace, které jsem očekávala. Všechno jsem se dozvěděla. Na 100%! Bylo to zajímavě. Ano, určitě ano, plno informací, plno letáků. Učební plány oborů, letáky o Dnu otevřených dveří a přijímačky nanečisto budou dobré. Dobré obory. Určitě ano, spoustu nového. Hodně informací, plně dostačující.“

Měl bys zájem o odborné kroužky zaměřené prakticky?

„Barista, kroužek práce s auty, nějaký praktický, gastronomie, líčení, nehty, práce se dřevem, nějaký zdravotnický.“

Tvůj vzkaz naší škole:

„Je skvělá a snaživá. Dobré jídlo a pití. Dobrá prezentace školy, jídlo, pití. Dobrá. Dobrá nabídka. Super. Máte tam moc hezký kluky. Jsem rád, že pořádáte každoročně burzu škol, kde si můžeme vyzkoušet různé věci z oborů prakticky. Všichni jste se nám hodně věnovali, hodně dobrého jídla a pití, kávy, bylo plno! Učitelky byly příjemné, hezky se všechny usmívaly. Měli jste to nejlepší. Ta firma byla dobrá. Všechno se mi u vás líbilo, ti dva žáci byli dobří a všechno mi řekli a měli jste nejlepší občerstvení, ochutnali jsme muffiny a moc se vám povedly, naše učitelka dostala kafe a prý moc dobré, všichni jste se všem věnovali. Hodně dobrá, hodně informací, akcí, hodně lidí tu bylo. Šikovné kosmetičky, všichni učitelé se všem hodně věnovali, dostali jsme hodně materiálů a nebyli jste vlezlí. Pěkná propagace. Hezké oblečení a chování všech. Všechno se mi líbilo, dobré jídlo i pití. Myslím si, že tahle škola je super!  Pokud budu na vaší škole, tak se budu těšit. Dělali dobré nápoje. Asi přijdu na přijímačky nanečisto a na Den otevřených dveří. Moc se mi všechno líbilo, holky líčily moc hezky i mamku. Jste všude vidět. Líbilo se mi, že to bylo hodně ukázané, praktické.“

„Štafetu kariérového poradenství pro žáky základních škol posouváme dál. Už 14. listopadu se přímo u nás ve škole uskutečnila další akce – Řemeslo má budoucnost. Naši žáci opět předávali své vědomosti, dovednosti i zkušenosti mladším spolužákům – uvítali jsme 17 základních škol, přihlášených bylo více než 450 žáků,“ rekapituloval ředitel školy Mgr. Libor Hanzal a doplnil, že v současné době také finišují besedy s žáky základních škol, které naši žáci se svým pedagogickým doprovodem realizovali v průběhu celého října. A protože v naší škole akce střídá akci, už připravujeme Vánoční výstavu – vždyť termín 5. prosince již klepe na dveře. Je určena pro širokou veřejnost. Těšíme se na vás, vážení čtenáři.“

Mgr. Ludmila Karpíšková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *