Anna Klepáčková: Všechen svůj volný čas věnuju cvičení

Rozhovor s Annou Klepáčovou, členkou širšího výběru reprezentace České republiky v gymnastickém aerobiku.Jak dlouho děláš gymnastický aerobik?

Aerobik dělám už devět let, začala jsem, když mi byly 4 roky.

Jaké jsou tvé největší úspěchy?

2014: Mistryně České republiky

  1. místo Pohár federací Liberec

2016: 3. místo na Mistrovství České republiky

  1. místo Pohár federací Nitra

2017: 1. místo Pohár fed. Nitra

2019: 2. místo Pohár fed. Nitra

Jaká je tvoje motivace pokračovat v tomto sportu?

Mám sen stát se mistryní světa. Velkým vzorem mi je Barbora Karlíková (od roku 2013 byla 15x mistryní ČR v několika kategoriích, již několik let je zařazena v reprezentaci ČR, účastnice mistrovství Evropy a světa a mnoha mezinárodních závodů- pozn. autora), která jezdí trénovat k nám do klubu.

Kolik hodin týdně trénuješ? A jak zvládáš kombinaci tréninků s přípravou do školy? Dá se to vůbec zvládnout?

Trénuju většinou 5x týdně, jak ve všední dny, tak o víkendu, dohromady asi 8 hodin. Záleží na období, před závodem míváme sestavové tréninky navíc.  Zvládat se to dá úplně bez problému, stíhám se učit i chodit na tréninky.

Omezují tě tréninky v něčem? Máš čas na ostatní kamarády mimo aerobik, jiné koníčky apod.?

Občas je těžké skloubit můj volný čas s volnem ostatních kamarádů, ale vždycky si na ně čas najdu. Koníčky mám, ale patří mezi ně samé sporty, všechen svůj volný čas věnuju cvičení (smích).

Jak se tví kamarádi mimo klub dívají na to, že tolik času věnuješ sportu, a ne např. počítači jako oni? Kolik času trávíš třeba sledováním televize nebo telefonu na sociálních sítích?

Diví se, že tolik trénuju, ale mě to baví, takže to tak nevnímám. Na televizi se dívám minimálně a na počítač nechodím vůbec. Nemám na to čas, a i když si nějaký najdu, tak ho radši využiji jinak, třeba cvičením (opět smích).

Co bys teda vzkázala ostatním dětem, které nedělají žádný sport a všechen svůj volný čas tráví zíráním do obrazovek počítačů a telefonů?

Vzkázala bych jim, že dělají velkou chybu a neví, o co přichází, protože stát na bedně s medailí na krku je ten nejlepší pocit na světě.

Jsi zařazena do širšího výběru reprezentace České republiky v gymnastickém aerobiku, dokonce jako závodnice s nejvyšší dosaženou známkou: 18,150 bodů ve své kategorii. Co to pro tebe znamená?

Beru to jako další krok ke splnění mého cíle stát se mistryní světa a také jako velkou poctu a odpovědnost, protože můžu reprezentovat svoji zemi.

Byla jsi už na nějakém reprezentačním kempu? Pokud ano, co ti tato zkušenost přinesla?

Ano, byla jsem na dvou kempech. Na jednom kratším víkendovém v Liberci, který byl pro celou českou reprezentaci, a na druhém týdenním v Itálii, kam nás jelo z celé republiky jen 6. Získala jsem nové zkušenosti s prvky a gymnastickou průpravou, poznala nové trenéry a spoustu nových kamarádů i z cizích zemí, procvičila jsem si angličtinu, poznala Itálii a také jsem poprvé letěla letadlem.

Libor Duchoň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *