Policisté kontrolují chaty. Čtyři měly otevřená okna

VRANOVSKÁ PŘEHRADA Opuštěné chaty v mimosezonním období bývají lákadlem pro zloděje. Z toho důvodu vyrážejí policisté několikrát ročně zhruba čtyři a půl tisíce rekreačních objektů kontrolovat.„Včera jsme zkontrolovali zhruba polovinu rekreačních chat v okolí Vranovské přehrady. U čtyř z nich jsme zjistili otevřená okna nebo okenice a proto jsme ihned vyrozuměli jejich majitele. Sami uvedli, že během uplynulého víkendu byli na místě a zřejmě ve spěchu a z nepozornosti je zapomněli zabezpečit,“ informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Na akci se podíleli policisté obvodního oddělení Vranov nad Dyjí, speciální pořádková jednotka, psovodi se psy i policisté na koních. K hůře dostupným místům vypluli policisté i na lodi.

„Vranovští policisté dostali zpětnou vazbu už v průběhu akce, když jim jeden z chatařů, který má rekreační objekt vybaven zabezpečovacím zařízením volal na služební mobilní telefon, aby se ujistil, že osoby v černém oblečení, jsou muži zákona. Zbývající část z celkového počtu asi čtyři a půl tisíce chat provedeme v průběhu dalších dnů a týdnů,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *