Bronz Veroniky Kubošné v II. lize v Jindřichově Hradci

Gymnastika Znojemské gymnastky KSG Znojmo věnovaly sobotní dopoledne i odpoledne měření sil v Jindřichově Hradci na Jindřichohradecké lize spolu s gymnastkami z Českých Budějovic, Pelhřimova, Sezimova Ústí, Prahy, Jihlavy, Ostravy, Veselí nad Lužnicí, Vimperka, Nové Včelnice, Dolních Jirčan a domácího Jindřichova Hradce.V nejtěžší kategorii II. ligy nastoupila děvčata připravující se na Mistrovství ČR. Spolu se staršími kamarádkami měřila své síly i nejmladší závodnice startovního pole Veronika Kubošná, která se nezalekla ani o šest let starších soupeřek. Do svých sestav zařadila mimo jiné i prvky obtížnosti D a C na kladině a prostných. Na bradlech svou sestavu zakončila toporným saltem po veletoči a na přeskoku předvedla zdařilou cukuharu. Byť se Veronika nevyvarovala drobných zaváhání, celkové 3. místo v této náročné kategorii svědčí o dlouhodobé a svědomité přípravě. Velmi dobře se dařilo i dalším naším závodnicím v této kategorii. Nella Antonella Smejkal skončila pátá, osmá Simona Molíková, desátá Anna Vojtěchová a jedenáctá Veronika Štrosová.

Dařilo se i děvčatům ve III. lize, kde z třicítky závodnic Julie Bedřichová obsadila 12. příčku a sedmnáctou Eva Majerová. Ve IV. lize startovala nadějná gymnastka Karolina Mia Kováčová, která skončila na 13. místě. V. liga patřila našim nejmladším nadějím, které rovněž nezklamaly. Do TOP desítky se vešla Antonie Vojtěchová, patnáctá skončila Marika Nina Kováčová a 22. Adriana Poláčková.

Všechna děvčata zaslouží gratulaci k dosaženým výsledkům a poděkování za vzornou reprezentaci klubu a města Znojma. Děkujeme rovněž i městu Znojmu, JM kraji, OS ČUS Znojmo, ZŠ JUDr. J. Mareše a SVČ Znojmo za veškerou podporu.

Ivana Křístelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *