Prázdniny pod hladinou

V termínu 29. – 30. 10. uspořádalo SVČ Znojmo Podzimní prázdniny s podtitulem Pod hladinou.

Co všechno se pod tím skrývalo, si na vlastní kůži vyzkoušelo dvaadvacet dětí, pro které byl nachystaný velice zajímavý program. Jak název napovídá, jednalo se o poznávání světa pod hladinou a všeho spojeného s vodou.První den jsme s dětmi cestovali do brněnského Vida science centra, kde pro nás byl nachystaný program v podobě promítání 3D filmu pod názvem Oceány naše modrá planeta. Děti se mohly seznámit pomocí pokusů, jakým způsobem vnímáme zvuk kolem nás a jak na to reaguje naše tělo. Nejvíce si však užily exponáty, kterých bylo opravdu hodně, a tak měly co dělat, aby vše stihly. Následná cesta do SVČ ve Znojmě, kde bylo nachystané přespání, trvala zhruba hodinu. Jakmile jsme dorazili, tak se všichni ubytovali a byl spuštěn první ze tří filmů, jak jinak než s tématikou pod hladinou. Ti nejvytrvalejší vydrželi do pozdních nočních hodin.

Druhý den ráno po snídani mířily naše kroky do Městských lázní, kde jsme si mohli vyzkoušet základní potápěčské dovednosti pod vedením zkušených instruktorů a také si zadovádět v bazénu, který byl kromě asi dvou lidí jenom pro nás.

Po dvou hodinách jsme se přesunuli na výborný oběd a po malé procházce po městě, jsme zavítali do Kina Svět na film Hledá se Dory, který byl velice hezký. Po kině už všichni spěchali do SVČ na závěrečné zakončení celých Podzimních prázdnin. Každý si odnesl pamětní list, jako pěknou vzpomínku na vydařené prázdniny.

Všem dětem chceme poděkovat za jejich nadšení při všech aktivitách a budeme se těšit na další akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *