Z Lucemburska na Azorské ostrovy

Stolní tenis  Stolní tenistky Moravského Krumlova navázaly na výborný domácí výkon z minulého týdne a také v odvetě třetího kola Europe Cupu zvítězily v Lucembursku 3:0. Zajistily si tak postup mezi nejlepších osm družstev. V boji o postup do čtvrtfinále, v němž se k posledním čtyřem týmům přidají také čtyři nepostupující celky ze základních skupin Ligy mistrů, vyzvou portugalského mistra G. D. do Centro Social do Juncal. Na začátku prosince tak Krumlovanky čeká dlouhá cesta na Azorské ostrovy.Sobotní odveta v tisícovém městečku Roodt-sur-Syre vzdáleném asi 10km od hlavního města Luxembourgu, byla plně v režii Jihomoravanek a v mnohém připomínala úvodní vzájemný zápas z minulého týdne. V první dvouhře poměřila síly Ekaterina Chernyavskaya s nejlepší domácí hráčkou Tessy Gonderinger. V napínavé koncovce třetí sady, za stavu 1:1 na sety zachovala krumlovská hráčka více klidu, zvítězila 18:16 a převážila zápas i celé utkání na stranu svého týmu. „Už druhý vyhraný set nám v pohárové matematice stačil k jistotě postupu, přáli jsme si však potvrdit naši převahu a vyhrát také druhé utkání“, prozrazuje trenér českého týmu Jindřich Bíla.

A podařilo se. Chernyavskaya zvládla na výbornou také závěr čtvrté sady a poslala svůj tým do vedení. Ve druhém zápase si svoji velkou a velmi vydařenou premiéru na evropské scéně připsala Eliška Šedová. Osmnáctiletá juniorka, která do Krumlova zamířila v letním přestupním období z Ústí nad Orlicí, v Extralize pravidelně nastupuje za rezervní tým MK. V základní sestavě prvního týmu pro sobotní duel v Lucembursku překvapivě nahradila zkušenou Renatu Štrbíkovou a nabídnuté šance se nezalekla. Po takřka bezchybném výkonu na hranici svých možností porazila domácí reprezentantku Annick Stammet a navýšila vedení českého týmu. Poslední třetí bod potom přidala o výhře nad Christine Konsbrück Číňanka Liu Jing Xuan.

Krumlovský tým teď čeká náročný listopadový program. Kromě extraligových duelů v Ostravě a Hodoníně se představí také ve středoevropské Superlize. „V úterý 19. listopadu od 18:00 v naší krumlovské sokolovně přivítáme reprezentační tým Maďarska do 23ti let, hned o den  později, netradičně už od 15:00 potom slovenský ŠKST Bratislava“, zve domácí trenér.

Do Vánoc je na programu také další kolo evropského poháru. O prvním prosincovém víkendu se Krumlovanky představí v portugalském Juncalu. Odveta V Moravském Krumlově je na programu v sobotu 14. prosince.

sobota 9. 11., Europe Cup ve stolním tenisu žen

DT Roodt-sur-Syre – TT Oseva Moravský Krumlov 0:3, první utkání 0:3, postupuje MK, Tessy Gonderinger – Ekaterina Chernyavskaya 1:3 (7:11, 11:6, 16:18 a 11:13), Annick Stammet – Eliška Šedová 0:3 (7:11, 7:11 a 8:11), Christine Konsbrück – Liu Jing Xuan 0:3 (9:11, 4:11 a 4:11).

TT Oseva Moravský Krumlov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *