Premiérová sezona v TCR dopadla pro Jáchyma Galáše na výbornou

Motosport  Jáchym Galáš po zisku mistrovského titulu v ClioCupu v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích v roce 2018 přestoupil do letošní sezony o stupeň výše. A určitě se v silné konkurenci TCR EasternEuropeTrophypowered by ESET neztratil, ba naopak.V období zimní přestávky došlo v týmu GT2 Motorsport k rozhodnutí pořídit vůz kategorie TCR, která v cestovních vozech udává v celosvětovém měřítku laťku. Volba padla na kvalitní vůz Volkswagen Golf GTi TCR a nově vypsaný seriál TCR EasternEuropeTrophypowered by ESET, který se konal v rámci víkendu FIA zóny střední Evropy.

Hned úvodní závod přinesl velkou podívanou, když Jáchym Galáš startoval v daném šampionátu na Maďarském okruhu v rámci pole TCR Europe. Čtyřicet vozů na startovním roštu bylo něco, co mladý český pilot zatím nezažil. A sezona se poté vyvíjela dobře. Galáš v typicky červeno-bílém golfu ukazoval rychlost a bylo jen otázkou času, kdy přijde toužené vítězství. To se dostavilo při třetím podniku v chorvatském Grobniku. Jáchym nezůstal u jediného vítězství, které také zopakoval při závěrečném závodě v Brně. V celkovém pořadí dokázal obsadit druhé místo a mezi juniory, jezdci do pětadvaceti let, vyhrál.

„S výkonem v letošním roce mohu být určitě spokojený. Také si uvědomuji, že to není pouze má zásluha. Je to práce celého týmu, kterému za to děkuji, a podpora rodiny. Byly momenty, kdy se nedařilo, ale myslím, že jsme ze sezony vytěžili maximum,“ uvedl Jáchym Galáš. Jáchym Galáš startoval také v hodinových vytrvalostních závodech, kde nasbíral celkem tři vítězství a jasně tak zvítězil. V rámci ESET V4 Cupu, který sčítá body ze sprintových a vytrvalostních závodů, z toho tak bylo další první místo.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *