Erasmus Days na znojemské Přímce

Na znojemské Přímce proběhla v minulých dnech beseda se studenty prvních ročníků na téma Erasmus+.

Jde o vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a oblasti sportu a mládeže.V roce 2017, u příležitosti oslav 30. výročí vzniku programu Erasmus, zorganizovala francouzská národní agentura kampaň nazvanou Erasmus Days. V tom roce se jí zúčastnilo jedenáct evropských zemí a o rok později se tento počet rozrostl dokonce na devětatřicet zemí.

Naše škola se zapojila letos poprvé a připravila aktivitu seznamující se zahraničními stážemi, které proběhly právě v rámci projetu Erasmus+ pod názvem Evropa bez hranic.

Cílem besedy s účastníky stáží je představit tento velmi zajímavý projekt dalším studentům, přilákat zájem budoucích stážistů a navázat tak na úspěšné stáže v Rakousku, Estonsku, Španělsku a ve Finsku.

Tohoto úkolu se úspěšně zhostili Lucie Horká ze třídy CR4.A, Kateřina Jandásková a Silvie Sovová ze třídy HT3.A a Petr Vlach ze třídy TR3.A.

Nejdříve představili studentům prvních ročníků prezentace o stážích ve Španělsku a Estonsku. Tyto prezentace doplnili o své fotografie z pobytu v těchto zemích, ke kterým vyprávěli zajímavé zážitky.

Na závěr besedy odpovídali na otázky, ke kterým předtím posluchače vyzvali. Všechny účastníky pak odměnili malou pozorností od kampaně Erasmus Days.

Mgr. Markéta Kselíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *