Krumlov vletěl do pohárové Evropy

Stolní Tenis  V domácí soutěži se stolní tenistky Moravského Krumlova rozjíždí překvapivě pomalu a po polovině základní části jim patří až šesté místo. Do evropských pohárů však vletěly jako uragán. V úvodním zápase třetího kola Europe Cupu v sobotu rozdrtily lucemburské šampionky z Roodt/Syre jednoznačně 3:0 a vykročily za vítězstvím. K jistotě postupu do osmifinále druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže jim příští týden v Lucembursku stačí vyhrát pouhé dva sety.Hosté se na jihu Moravy museli obejít bez své nejlepší hráčky Danielle Konsbück, která se zotavuje po operaci kyčle. V sestavě ji nahradila její sestra Christine. Ta však v úvodní dvouhře nestačila tempu a kvalitám domácí Ekateriny Chernyavské a Moravský Krumlov se po hladké třísetové výhře své ruské opory ujal vedení. Druhý zápas večera byl o poznání vyrovnanější. Lucemburská reprezentantka Tessy Gonderinger sebrala Číňance Liu Jing Xuan set. Také druhá legionářka v krumlovském dresu však svoji roli zvládla a vyhrála 3:1. Poslední třetí bod potom přidala Renata Štrbíková, která v nejatraktivnějším duelu sobotního programu přehrála Annick Stammet a v zaplněné krumlovské sokolovně propukla obrovská radost.

„Po nevydařeném vstupu do Extraligy a vyřazení v Českém poháru jsme takový zápas potřebovali. Dnes děvčata předvedla takřka bezchybný výkon a ukázala rostoucí formu. K postupu do osmifinále a vyrovnání loňského výsledku jsme teď opravdu blízko,“ radoval se trenér vítězného týmu Jindřich Bíla. „Už příští týden nás čeká odveta v Lucembursku, následuje evropská Superliga a extraligové duely v Ostravě. Věřím, že navážeme na dnešní výkon a budeme bodovat.“  V případě postupu by Krumlovanky narazily na lepšího z dvojice G. D. do Centro Social do Juncal (POR) – CTT Tiege (BEL). První utkání vyhrály Portugalky 3:1.

Europe Cup ve stolním tenisu žen, 3. kolo: TT Oseva Moravský Krumlov – DT Roodt-sur-Syre 3:0, Ekaterina Chernyavskaya – Christine Konsbrück 3:0 (11:3, 11:1, 11:2), Liu Jing Xuan – Tessy Gonderinger 3:1 (11:6, 9:11, 11:8, 11:5), Renata Štrbíková – Annick Stammet 3:0 (11:1, 11:6, 11:7).

-JB-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *