28. října chtěl vraždit v ulici 28. října

„Dnes jsem se ocitl v situaci, která se vidí jen ve filmu,“ tak popsal Jozef Stupár pokus o vraždu, jehož byl minulé pondělí, tedy 28. října, ve stejnojmenné ulici náhodným svědkem. Čtyřicetiletý muž tam pobodal dvaasedmdesátiletého muže.


foto: Městská policie Znojmo

„U nádraží jsem slyšel dívčí křik a volání o pomoc. Když jsem přišel k místu, odkud se křik ozýval, stál na chodníku přede mnou muž, v jedné ruce měl kuchyňský nůž a v druhé kombinačky a kolemjdoucí ohrožoval nožem. Když se přibližoval ke mně, vytáhl jsem pepřový sprej a pomalu ustupoval a čekal jsem na příjezd policie, kterou přivolala moje přítelkyně,“ popsal Jozef Stupár.

Manažer prevence kriminality znojemské Městské policie Petr Hladký informaci potvrdil. „Deset minut před jedenáctou hodinou jsme přijali oznámení zděšených občanů o muži, který se s nožem v ruce pohybuje po ulici Bratří Čapků a pokouší se napadat kolemjdoucí.“

Jozef Stupár se podivoval reakcím přihlížejících lidí. „Musím říct, že zbývající kolemjdoucí se absolutně nezúčastnili a raději se otočili a dělali, že nic nevidí,“ napsal redakci našeho listu Jozef Stupár.

Když po necelých třech minutách od oznámení přijížděli strážníci do inkriminované lokality, všimli si spoře oděného muže v sousední ulici 28. října. Podle strážníků na sobě měl oblečené jen krátké tričko, kraťasy a byl bosý.

„Muž byl viditelně rozrušený a křičel: Pomoc, zloději. Já jsem ho zabil.

Strážníci se k němu s teleskopickými obušky v rukou přiblížili a donutili ho, aby nůž i kleště položil na zem.

Jelikož kladl odpor, svedli ho s pomocí donucovacích prostředků na zem, kde mu nasadili na ruce pouta. Při zákroku se mu podařilo kopnout jednoho…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Dominik Burdel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *