Mládežka doběhla v republikovém finále čtvrtá!

Atletika  Dne 17. 10. se v areálu Stříbrný rybník u Hradce Králové uskutečnilo republikové finále AŠSK ČR v přespolním běhu základních a středních škol. Do soutěže se přihlásilo 95 družstev, která zvítězila v krajském kole v jednotlivých kategoriích. Celkem 570 běžců a běžkyň z celé České republiky.Naši školu (ZŠ Mládeže), okres i kraj reprezentovali žáci a žákyně 6. a 7. především sportovních tříd v kategorii III. mladšího žactva. V nabité konkurenci sportovních specializovaných škol se zaměřením např. na běžecké lyžování, biatlon, plavání, atletiku, moderní pětiboj atd. se našim talentovaným sportovcům dařilo velmi dobře!

Především děvčata překvapila velmi úspěšným týmovým výkonem a po součtu bodů čtyř nejlépe umístěných závodnic v družstvu si doběhla sice pro nepopulární, přesto velmi ceněné čtvrté místo. Nejlépe se umístila Marie Hamzová ze 7. D, která z 83 startujících děvčat doběhla sedmá.

Složení týmu děvčat: Marie Hamzová, Gabriela Halkiewiczová, Eva Moltašová (všechny 7. D), Adéla Bělobradičová 6. D, Dorota Dubovská a Anežka Chudobová (obě 6. A).

Na start v kategorii mladších chlapců se postavilo celkem 81 běžců. Závod kolem Stříbrného rybníka skončil stříbrným individuálním úspěchem pro Marka Svobodu ze 7. D. Na stupních vítězů si z rukou trojnásobné olympijské medailistky v běžeckém lyžování Květy Jeriové- Peckové a také herce Jana Čenského přebral medaili a diplom pro nejlepší jednotlivce. V hodnocení týmů obsadili chlapci celkově 13. místo.

Složení týmu chlapců: Marek Svoboda, Petr Čížek, Nikita Škopek, Tomáš Dufek, Jan Hlávka, Martin Vavřina (všichni 7. D).

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy na republikovém finále!!!

D. Navrátilová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *