Zlatými poháry z Vítkovic otevřely podzimní sezonu gymnastky KSG Znojmo Veronika Kubošná a Que Anh Nguyen

gymnastika  S novým školním rokem přišla i spousta nových nadšenců gymnastiky, ať již závodní či jen kondiční. Bohužel není v našich silách uspokojit všechny zájemce, byť zájem o gymnastiku ze strany dětí, rodičů i trenérů ostatních znojemských klubů nás velmi těší. Kapacita tělocvičny je bohužel omezená a zkušených trenérů jako šafránu. Výběr dětí do gymnastické školičky při akci Cvičím, cvičíš, cvičíme však již přinesl své ovoce a naše nejmladší děvčátka sbírala své první zkušenosti na velkých gymnastických závodech v Praze a v Ostravě.První říjnový víkend byla pozvána Veronika Kubošná na testování Výběru žákyň ČR, kde obsadila 4. místo v silových a pohyblivostech testech a spolu s dalšími děvčaty celé ČR se připravovala na postup do vyššího výkonnostního stupně. Večery však neodmyslitelně patřily sledování probíhajícího Mistrovství světa ve Stuttgartu, kde mezi nejlepšími gymnasty světa startoval i náš odchovanec František Černý.

Následující víkend již patřil klání O Počernickou vázu v Praze-Horních Počernicích, kde naše družstvo obsadilo 5. příčku. V jednotlivcích ve víceboji pak v mladších žákyních obsadila 5. místo Veronika Kubošná, 17. Antonie Vojtěchová a 38. Marika Nina Kováčová. Ve starších žákyních devatenáctá skončila Karolina Mia Kováčová a jednadvacátá Julie Bedřichová. Mezi juniorkami a ženami se o první příčky podělily závodnice Vítkovic a Prahy. Naše Anna Vojtěchová skončila desátá, 11. Simona Molíková a 12. Veronika Štrosová.

Podzimní období je příliš krátké na náročnou přípravu pro Mistrovství ČR, proto děvčata využila i další víkend k poměřování sil, k posílení psychické odolnosti a zvýšení koncentrace při předvádění svých sestav v novém prostředí před zraky odborné poroty a diváků. Sobotní Mezinárodní závod Vítkovice Cup v gymnastickém víceboji ve vítkovické gymnastické hale byl náročný už i samotným rozdělením věkových kategorií, kdy děvčata soupeřila i s o dva až tři roky staršími soupeřkami. Nervozita a zaváhání na bradlech a pád na kladině se nevyplatil Veronice Kubošné, která skončila oficiálně na 16. místě (3. mezi závodnicemi nar. 2010), polepšila si 22. Karolina Mia Kováčová a její o tři roky mladší sestra Marika Nina Kováčová skončila 39. V kategorii závodnic nar. 2007 a starších skončila Nella Ant. Smejkal dvanáctá a Veronika Štrosová devatenáctá.

Nedělní startovní listinu rozšířila i naše nejmladší děvčata. Ranní vstávání neodradilo devátou Johanku Náhlíkovou, která se vešla do TOP 10 nejmladších závodnic nar. 2013 a ml. Své první závody si užila i dvacátá Sofinka Němcová, kterou přijeli podpořit do daleké Ostravy kromě rodičů i babička s dědou.

Zlatou medaili a pohár za 1. místo vyhrála Que Anh Nguyen v kategorii dětí nar. 2011-2012. Skvělé dvanácté místo v této kategorii obsadila i Anitka Smolíková. V kategorii žákyň nar. 2010 a ml. na 32. m. skončila Adriana Poláčková a na 37. m. Marika Nina Kováčová.

Další zlatou medaili spolu se zlatým pohárem vyhrála Veronika Kubošná, která v kategorii žákyň 2009 a ml.zvítězila s téměř bodovým náskokem před závodnicemi z Prostějova, Kopřivnice, Třince, Vítkovic, Uherského Ostrohu, Moravské Ostravy, Olomouce, Zlína, Prahy, Rožnova pod Radhoštěm, aj.

Hodiny náročné přípravy nesou své ovoce. Vrchol sezóny však na děvčata teprve čeká. Držme jim palce, ať se ji daří co neljépe.

Děkujeme Městu Znojmo, SVČ Znojmo, OS ČUS Znojmo, JM kraji a MŠMT za veškerou podporu!

Ivana Křístelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *