Enotéka, ráj vína s působivým výhledem

ZNOJMO  Prostor bývalého pivovaru ve Znojmě je opět o něco lukrativnější. Po znovuzavedení výroby piva a otevření pivovarské expozice z předešlých let, se objekt kotelny a strojovny tehdejšího pivovaru Hostan proměnil v Enotéku.


Vizualizace: Vinotrh.cz

„Jedná se o zcela nové turistické lákadlo s unikátním výhledem na historickou část města s největším degustačním prostorem vybaveným systémem „po skleničce v České republice,“ přiblížila marketingová manažerka společnosti Vinotrh Petra Pokorná.

Enotéka nabízí návštěvníkům 120 vzorků vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti. Ty mohou ochutnat pomocí samoobslužných vinných automatů, které fungují na bázi platební karty.

„Jedná se o inteligentní systém s minimální údržbou. Automat udržuje víno v inertním stavu a zaručuje až třítýdenní čerstvost. Díky dusíku je oddělen od hladiny vína v láhvi kyslík, a tím pádem víno neoxiduje. Když je láhev vyprázdněna, zobrazí se obsluze na baru požadavek na výměnu,“ popsal funkční vlastnosti automatu jednatel společnosti Vinotrh Stanislav Lancouch.

Samoobslužný systém nabízí volbu ze tří možností degustačního množství. Víno návštěvníci mohou zakoupit i po celých láhvích.

„Nabídku jsme rozdělili do třech celků, z nichž základní stálá expozice čítá sedmdesát vzorků a měla by co nejlépe vytvořit profil Znojemské vinařské podoblasti. Důraz je přitom kladen na bílá aromatická vína, ale v nabídce jsou také speciality typů ledových, slámových a autentických vín.

Dalších třicet vzorků vín bude takzvaně tematických, které chceme obnovovat čtyřikrát až pětkrát ročně podle sezonnosti a podle témat, která hýbou vinařským světem. Posledních dvacet vzorků tvoří takzvaná aktuální nabídka, která je zaměřena na spokojenost širokého spektra návštěvníků. Důraz je kladen především na kvalitu a adekvátní cenovou relaci. Aktuální nabídku plánujeme obnovovat v řádu týdnů, a v blízké době do ní budou zařazena mladá vína tohoto ročníku,“ zmínila manažerka Pokorná.

Objekt Enotéky je rozdělený na designovou víceúrovňovou kavárnu a rozsáhlý degustační prostor, který nabízí různé možnosti využití, zejména pak ve spojitosti s kulturními atraktivitami.

V exteriéru Enotéky pak přibude v následující turistické sezoně venkovní posezení s výhledem na historické jádro města.

Celková investice byla ve výši třináct milionů korun, z nichž šest milionů připadlo na rekonstrukci objektu a sedm milionů na vybavení Enotéky.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *