Zásnuby toho, co k sobě patří odjakživa

Víno a jídlo k sobě patří, o tom není pochyb. Pokud se vydáte na dobré jídlo, dnes už nikoho patrně nepřekvapí, že každý chod je servírován s adekvátním vinným doprovodem. Zkušeného someliéra si podnik právem cení podobně jako šéfkuchaře. Správně zvolené víno totiž dokáže i ze standardního pokrmu vytvořit neopakovatelný a jedinečný gurmánský zážitek. Existuje totiž pouze jediné zásnubní pravidlo, které je pro kombinaci jídla s vínem optimální: Čím lahodnější a skvostnější jídlo je, tím skvostnější a lahodnější druh vína si vyžaduje.A v tomto duchu se nesl sobotní Galavečer sektu, pořádaný vinaři z Vinných sklepů Lechovice, kteří snoubili jídlo s vínem – jako poděkování partnerům za přínos při získávání finančních prostředků pro konto Centra Paraple.

„Vážíme si každého, kdo přispívá našemu Centru, které pomáhá lidem odkázaným na invalidní vozík po úrazech páteře a finančně tak podporují dobrou věc,“ řekla Jana Lukešová z Cenra Paraple.

„K dnešnímu dni je to naprosto úctyhodná částka přesahující 200 000 korun. My ovšem věříme, že se podaří příspěvek ještě navýšit,“ informovala pak Lucie Kalašová z Vinných sklepů Lechovice.

V řízené degustaci byla k dispozici vína ročníků 2017 až 2019 i lechovický sekt i vranovské sektry různých ročníků.

Na Galavečeru sektu potom proběhla i názorná ukázka, jak jak se sekt finalizuje pro expedici, ukázka sabráže, kterou si i někteří přítomní sami vyzkoušeli.

Hudebně akci doprovodila kapela Jazz in flagranti.

Stanislav Nováček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *