Šeptanda kolem Dalíka

V naší společnosti se víc a víc dostávají do popředí lidé s konflikty se zákonem. Cílem nebývalého zájmu části veřejnosti, ne bez jistého nádechu sympatie, byl a je například vrah Kajínek. Pozornost se soustřeďuje i na kauzu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha odsouzeného za korupci, stejně jako na případ lobbisty Marka Dalíka, který si ve znojemské věznici odpykává možná poslední dny svého trestu. Zájem o jeho osobu vzrostl poté, co podal žádost o podmínečné propuštění.


V jaké fázi se vyřizování jeho žádosti nachází, nebylo do uzávěrky zatím jasné. Dokonce ani to, zda nebyl v poslední době převezen do jiného nápravně výchovného zařízení.

Mezi lidmi se navíc šíří informace, že využíval vycházek povolených správou věznice k volnému pobytu v neznámém pronajatém bytě ve Znojmě, kde se údajně stýkal se svojí manželkou.

Redakci se skutečně přihlásili dva svědci, kteří ho jít volně po ulici viděli.

Marek Dalík byl odsouzen na pět let za podvod při nákupu vojenských vozidel Pandur. O podmíněné propuštění za dobré chování požádal po uplynutí půlky svého trestu.

Jakýmikoliv kázeňskými přestupky by tedy značně riskoval a zavřel by si tím brzkou cestu ke svobodě. Zvěsti o jeho volném pohybu po městě mají přesto reálný základ. Jeho setkávání s manželkou mimo objekt věznice je totiž možné čistě teoreticky i v rámci zákona. Na krátkodobé propuštění sice nárok nemá, ale ředitelství věznice ho udělit může. V kompetenci věznice je dokonce povolit odsouzenému v souvislosti s návštěvou příbuzného, třeba právě i manželky, opuštění věznice dokonce až na dobu…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *