Emoce stáří očima mladých fotografů

Dne 9. října se v SeniorCentru v Šanově konal další mezigenerační projekt a naše žákyně oboru sociální činnosti u toho samozřejmě nemohly chybět. Jednalo se o fotografickou soutěž!V rámci akce se střetly hned tři generace – senioři domova, žákyně střední školy ze znojemské Přímky a žáci Základní školy Šanov.  Součástí programu byla i přednáška znojemského fotografa pana Maška, který dal žákům základní informace o tom, jak udělat kvalitní fotku. Sdělil i vychytávky, co udělat pro to, aby bylo objektivně zachyceno téma zadání, které znělo:  Emoce stáří očima mladých fotografů.

Nejdříve se ale musely prolomit ledy vzájemným povídáním, co děti, potažmo mladá generace dělají rády, jak tráví volný čas a co je baví.

I senioři se rozvykládali, co dělali v mládí, jaké sporty či zájmy měli. V průběhu debat se již začaly zaostřovat čočky fotoaparátů či mobilů a žáci se snažili zachytit vskutku dojemné snímky.

„A upřímně musím říci, že se jim to podařilo,“ řekla jen tak, při namátkové kontrole, jedna z aktivizačních pracovnic domova.

Každý žák sám za sebe si potom vybral pro něj tu „nejlepší“ fotku a poslal ji odborné komisi k vyhodnocení. Členové komise – pan fotograf Mašek, sociální pracovnice Bc. Jana Tesařová a ředitel SC Šanov ing. Michal Veleba – nakonec rozhodli o celkovém vítězi, což jak uvedli, nebylo vůbec snadné. Ale jak se říká, vyhrát může jen jeden.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – žáci SŠ a žáci ZŠ. V kategorii žáků střední školy vyhrála žákyně 3. ročníku Gabriela Drabantová, která pořídila fotografii s názvem Smějící se kamarádky. Tato fotka, ale i všechny ostatní fotografie (soutěžících bylo celkem 16), bude vyvěšena v prostorách červené budovy v SC Šanov.

„Budete-li mít cestu, můžete se stavit a podívat se. Uvidíte EMOCE STÁŘÍ z pohledu mladé generace!“ řekl aktivizační pracovník Petr Valenta, který nám již nyní nastínil další blížící se mezigenerační projekt – divadelní představení.

Mgr. Marcela Sabová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *